وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی نیشابور

تامین مراقبتهای پرستاری در سطوح مختلف نظام سلامت

مدیر پرستاری دانشکده علوم پزشکی نیشابور از تامین مراقبتهای پرستاری در سطوح مختلف نظام سلامت با ایجاد مراکز مشاوره مراقبت پرستاری در منزل (HOME CARE) خبر داد.

اعظم مقدم پاشا به خبر نگار وبدا گفت: باتوجه به لزوم پیگیری و ادامه درمان بیماران بستری و نقش  فعال تر پرستاران در جامعه ، واحد های مشاوره در راستای تحقق اهداف پرستاری جامعه نگر در مراکز درمانی و بیمارستانی راه اندازی می شود.

وی افزود: هدف کلی ایجاد این مراکز دسترسی مددجویان به افراد و موسسات دارای صلاحیت حرفه ای و تخصصی و حذف افراد فاقد صلاحیت از انجام امور مددجویان می باشد . متاسفانه برخی افراد که تحصیلات و تجربه لازم را نداشته اند به صورت غیر مجاز به ارائه خدمات پرستاری پرداخته که در بعضی موارد شاهد آسیب بسیار جدی و به خطر افتادن سلامتی بیماران شده است.

مدیر پرستاری دانشکده خاطر نشان کرد : مرکز مشاوره و ارائه مراقبتهای پرستاری در منزل به موسسه ای گفته میشود که جهت تامین مراقبتهای پرستاری در سطوح مختلف نظام سلامت و براساس نیاز بیماران مطابق با شرح وظایف و اختیارات تعیین شده  پس از اخذ مجوز ،توسط افراد حقیقی یا حقوقی واجد شرایط وبا صلاحیت دایر میگردد

این مقام مسئول در ادامه از شهروندان خواست با توجه به راه اندازی مراکز مشاوره و ارائه مراقبتهای پرستاری در منزل از سوی وزارت بهداشت و درمان، از مراجعه به افراد فاقد صلاحیت و بدون مجوز قانونی خودداری کرده و خدمات مورد نیاز خود را فقط از مراکز مجاز و معتبر تحت پوشش دانشگاه دریافت کنند.

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٢٢ شهريور ١٣٩٦ - ١١:٠٨ / شماره خبر: ١٦٦٠٩٩ / تعداد نمايش: 801

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج