وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی نیشابور

بهترین الگو در ارائه خدمات بهداشتی و درمانی ، توجه به سیره معصومین است

رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور در مراسم گرامیداشت روز بهورز در محل اردوگاه شهید رجائی گفت:بهترین الگو در ارائه خدمات بهداشتی و درمانی، توجه به سیره معصومین است.

دکتر محسن عظیمی نژاد با قرائت آیه 3 سوره شریف مائده و تبریک دهه امامت و ولایت اظهار داشت: این آیه از مواردی در قرآن است که در خصوص عید سعید غدیر خم صحبت به میان آمده است.

وی با بیان مطالبی از فضائل حضرت علی (ع) گفت: علی بن ابیطالب شخصیتی است بی نظیر که مناقب ایشان بر هیچ کس پوشیده نیست و بسیاری از علما و نویسندگان مسلمان و غیر مسلمان در خصوص مناقب ایشان ، اتفاق نظر دارند.

عضو هیات علمی دانشگاه افزود: با بررسی نظرات در خصوص مولای متقیان به این نتیجه می رسیم که این امام عزیز فقط متعلق به شیعیان و مسلمانان نیست بلکه متعلق به جامعه انسانی است.

 رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور با اشاره به خطبه 53 نهج البلاغه بیان نمود: در این خطبه در خصوص روش برخورد با مردم و اینکه مردم دو دسته‏ اند، دسته ‏اى برادر دينى یعنی مسلمان هستند و دسته ديگر همانند تو در آفرينش مى‏ باشند یعنی انسان هستند تاکید شده است.

دکتر محسن عظیمی نژاد اضافه کرد: در جامعه امروزی توجه به خطبه فوق درس بزرگی است برای کارکنان حوزه سلامت، که در حوزه مهم و تاثیر گذاری کار می کنند و همکاران در مراقبت های بهداشتی و درمانی مواظب این موارد بوده و تفاوتی بین افراد در ارائه خدمات بهداشتی و درمانی قائل نشده اند و این موضوع باید همیشه سرلوحه در انجام امورات روزمره کاری باشد و بهترین الگو در ارائه خدمات بهداشتی و درمانی، توجه به سیره معصومین است.


نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٢٢ شهريور ١٣٩٦ - ١١:١٢ / شماره خبر: ١٦٦١٠١ / تعداد نمايش: 769

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج