وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:

احیا قلبی ریوی موفق در اورژانس بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) گناوه، جان بیمار ۳۵ ساله را نجات داد

به گزارش روابط عمومی بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) گناوه، پرسنل بخش اورژانس این بیمارستان مردی ۳۵ ساله را با عملیات احیا موفق از مرگ نجات دادند.
سرپرستار بخش اورژانس بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) در این خصوص گفت: مردی ۳۵ ساله که توسط همراهان با ایست قلبی ریوی، فاقد علایم حیاتی، نبض و تنفس در اثر برق‌گرفتگی به بیمارستان منتقل‌شده بود با حضور به‌موقع پزشک کشیک و پرسنل درمان پس از دادن چندین بار شوک، ماساژ قلبی، دارودرمانی و با تلاش و کوشش بسیار، خواست پروردگار و دستان پرتوان اعضای گروه احیا بیمار از مرگ نجات‌یافته و قلب و تنفس بیمار برگشت.
مهناز حیات تصریح کرد: پرسنل حاضر در شیفت دکتر عبدالله نظری پزشک کشیک اورژانس، پرستاران امید رضایی، نبی ملک‌زاده و راضیه منصوری لقب بودند که بیمار پس از انجام اقدامات احیاء و ظهور علایم حیاتی با هوشیاری نسبی تحت نظر دکتر امین اله رضایی متخصص داخلی به بخش ICU منتقل گردید.
دکتر طاهری سرپرست بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) گناوه در همین خصوص بیان کرد: در بخش ICU نیز با درایت پزشک متخصص داخلی و ارایه مراقبت ویژه و مؤثر پرسنل ماهر این بخش، وضعیت بیمار پایدار شده و پس از ۲۴ ساعت باحال عمومی خوب به بخش داخلی مردان منتقل و سپس ترخیص و با پای خویش بیمارستان را ترک کرد.
گفتنی است دکتر امین اله رضایی متخصص داخلی، دکتر عبدالرحیم مهرور متخصص بیهوشی، دکتر عبدالله نظری پزشک کشیک اورژانس، مهناز حیات سرپرستار و پرستاران راضیه منصوری لقب، نبی ملک‌زاده، امید رضایی از اعضای تیم احیا بوده‌اند.
انتهای پیام/ م.ک 4030

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٢٢ شهريور ١٣٩٦ - ٢٠:١٧ / شماره خبر: ١٦٦١٣٨ / تعداد نمايش: 736

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج