وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز

برگزاری آئین رویش در دانشگاه علوم پزشکی شیراز و دعوت از دانشجویان جدید برای پرورش مهارت در کنار دانش اندوزی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «سید منصور کشفی» مشاور عالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با حضور در جمع دانشجویان جدید دانشگاه، ضمن تبریک موفقیت برای پذیرش در این دانشگاه، از آنان خواست تا در طول دوره تحصیل، به پرورش همه ابعاد وجود خود بپردازند.

 

دکتر «کشفی» با بیان اینکه انسان از دو بعد کالبد و همچنین روح، تشکیل یافته است؛ گفت: این دو بعد از یکدیگر جدایی ناپذیرند و سلامت هرکدام، به دیگر وابسته است.

 

مشاور عالی رئیس دانشگاه با بیان اینکه انسان موجودی چند بعدی است، دانشجویان را به پرورش و حفظ سلامت توامان جسم و روح، در فرصت جوانی و ایام تحصیل دعوت کرد.

او دانشگاه علوم پزشکی شیراز را یکی از بهترین دانشگاه های کشور معرفی کرد که فرصت های فراوانی را در زمینه دانش اندوزی و مهارت آموزی در اختیار دانشجویان قرار داده است.

 

دکتر «کوروش عزیزی» معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه، دیگر سخنران این آئین بود که دانشجویان را به کسب مهارت در کنار تحصیل علم فراخواند و گفت: فعالیت بیش از ۲۰ کانون فرهنگی_هنری دانشجویی، هفت تشکل قوی سیاسی و انجمن های علمی در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، فرصتی ارزشمند را پیش روی دانشجویان قرار داده تا بتوانند در زمینه های مختلف پرورش یابند.

او همچنین کاروان ورزشی دانشجویان این دانشگاه را یکی از کامل ترین کاروان های ورزشی دانشگاه های علوم پزشکی کشور معرفی کرد که همواره افتخارآفرین بوده و افزود: دانشگاه علوم پزشکی شیراز نه تنها از در حیطه علمی سرآمد است، بلکه از بعد مهارتی نیز بی بدیل بوده و همگان به این امر، اذعان دارند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه تاکید کرد: دانش اندوزی و تحصیل، باید منجر به تغییر صحیح نگرش و ایجاد قدرت تحلیل در افراد شود و در غیر این صورت، انسان تک بعدی شده و نمی تواند برای جامعه مفید باشد.

دکتر «عزیزی» در بخش دیگری از صحبت خود به پیش بینی راهکارهای ارتباط با خانواده های دانشجویان اشاره کرد که تلاش شده تا به بهترین شکل تقویت شود و در کنار این ارتباط گیری، برنامه های آموزشی نیز برای آنان در نظر گرفته شده است.

او یادآور شد: نکته قابل توجه دیگر برای پذیرفته شدگان در این دانشگاه، وجود ظرفیت های قوی در زمینه های فرهنگی، هنری و مذهبی در شیراز است که فرصت مضاعفی را برای پرورش دانشجویان فراهم ساخته است.

 

بیش از ۹۰۰ دانشجوی جدید دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در نوبت دوم این برنامه نیز که عصر امروز برگزار می شود، از غرفه های مربوط به واحدهای مدیریتی مختلف دانشگاه بازدید کرده و با مجموعه معاونت فرهنگی و دانشگاه، آشنا می شوند.

دکتر عزیزی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه نیز از این غرفه ها دیدن کرد. 
 
 
 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، امسال، پانزدهمین دوره از آئین رویش در این دانشگاه برگزار می شود./۱۰۱

پایان خبر

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٣ مهر ١٣٩٧ - ١٥:٤٧ / شماره خبر: ١٨١٤٩٨ / تعداد نمايش: 116

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج