وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز

پیام تسلیت رئیس دانشگاه علوم پزشکی به مناسبت درگذشت استاد دکتر کریم واعظ زاده

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در این پیام آمده است:
درگذشت استاد پیشکسوت دانشگاه و جراح عالیقدر مرحوم دکتر «کریم واعظ زاده» را به جامعه پزشکی کشور، دانشگاهیان و خانواده گرامی ایشان تسلیت گفته، از خداوند بزرگ برای ایشان رحمت و رضوان الهی و برای بازماندگان صبرو شکیبایی آرزومندم.
استاد واعظ زاده، پزشکی دوراندیش و از پایه گذاران اصلی رشته جراحی در استان فارس بود که با تلاش فراوان و عشق و علاقه وافر به این رشته، شاگردان و جراحان زیادی را تربیت نمود. او همواره اخلاق مداری و خدمت به بیماران و نیازمندان را سرلوحه کار حرفه ای خویش قرار داده و در راه خدمت به همنوعان و درمان بیماران نیازمند از هیچ کوششی فروگذار نکرد. امیدوارم جامعه پزشکی کشور با پیروی از این الگوهای واقعی در راه اعتلای خدمت رسانی به بیماران و پیشبرد اهداف بلند جامعه توفیق یابد.

دکتر علی بهادر
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز


 

استاد دکتر «کریم واعظ زاده» در سال ۱۳۱۰ در شهرستان آباده به دنیا آمد و در سال ۱۳۳۵ در دانشکده پزشکی دانشگاه ژنو، فارغ التحصیل شد؛ مقاطع تخصص و فوق تخصص را در رشته جراحی عمومی و اطفال دانشکده پزشکی دانشگاه لوزان سوئیس در سال ۱۳۴۲ گذراند و مدرک فوق تخصص جراحی اطفال را در سال ۱۳۴۹ از دانشگاه پنسیلوانیا آمریکا دریافت کرد.
ریاست بیمارستان سعدی از سال ۱۳۵۱ تا ۱۳۵۵، رئیس بخش جراحی شیراز از سال ۱۳۵۵ تا ۱۳۶۳، تاسیس بخش اطفال شیراز در دهه ۶۰ و ریاست این بخش، عضویت در کالج جراحان آمریکا و عضویت در شاخه آسیایی جراحان اطفال از جمله مسوولیت های اجرایی این استاد پیشکسوت بوده است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در پی درگذشت استاد واعظ زاده، ستاد بزرگداشت آن مرحوم در دفتر ریاست دانشگاه و با حضور اعضای هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی شیراز تشکیل شده است و زمان مراسم تشییع و ترحیم آن مرحوم، به زودی از همین پایگاه خبری اعلام می شود./۱۰۱
پایان خبر

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٣ مهر ١٣٩٧ - ١٥:٤٨ / شماره خبر: ١٨١٤٩٩ / تعداد نمايش: 117

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج