وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

كاشان/فعالیت کارشناسان تغذیه مراکز خدمات جامع سلامت در راستای کنترل بیماری های غیرواگیر

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل، دکتر علیرضا مروجی گفت: از ابتدای سال تاکنون 13 کارشناس تغذیه در مراکز خدمات جامع سلامت شهری شهرستان های کاشان و آران و بیدگل با هدف اصلاح سبک زندگی و ارتقاء سواد تغذیه در حال انجام مشاوره تخصصی تغذیه گروه های در معرض خطر جهت کاهش شیوع بیماری های غیرواگیر در جامعه هستند.

وی افزود: دﺳﺘﺮﺳﯽﻣﺮدم ﺑﻪﺧﺪﻣﺎت مشاوره فردی و آموزش های گروهی تغذیه در راستای پیشگیری و کنترل بیماری های غیرواگیر از دستاوردهای حضور کارشناسان تغذیه در مراکز خدمات جامع سلامت است.

دکتر مروجی در ادامه گفت: از ابتدای سال تاکنون جهت ارتقای آگاهی سواد تغذیه‌ای مناطق تحت پوشش بیش از 550 جلسه آموزش گروهی توسط کارشناسان تغذیه برای حدود 23000 نفر با موضوع تغذیه سالم و اصلاح سبک زندگی برگزار شده است و همچنین بیش از 14 هزار نفر ازجمعیت زیر پوشش مراکز خدمات جامع سلامت توسط کارشناسان تغذیه ویزیت شده اند.

مسئول واحد تغذیه معاونت بهداشتی نیز تصریح کرد: بیماری های غیر واگیر مهم‌ترین علت مرگ و میر در کشور به شمار می رود به طوری که 76 درصد بار بیماری ها در ایران به بیماری های غیر واگیر اختصاص دارد و یکی از مهمترین عوامل خطر بیماری های غیر واگیر تغذیه نامناسب و مصرف زیاد قند، نمک و چربی است.

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ٢٠ دی ١٣٩٧ - ١٢:٠٩ / شماره خبر: ١٨٥٦٢٥ / تعداد نمايش: 106

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج