وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

كاشان/نشست معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با اعضای هیات علمی دانشگاه

ه گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه، معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این نشست، گزارشی از 40 سال تولیدات علمی در علوم سلامت زیست پزشکی را ارائه کرد.

دکتر رضا ملک زاده، با اشاره به رتبه نخست ایران بعد از انقلاب در همه پایگاه های علمی از کشورهای منطقه گفت: ایران از نظر مقالات و استنادات جایگاه اول را در خاورمیانه و شمال آفریقا دارد و در بین تمامی کشورهای اسلامی نیز رتبه اول را داراست.

وی افزود: کیفیت تولید علم در ایران رشد سریع تری نسبت به کمیت آن داشته است این در حالی است که اعتبارات پژوهشی در کشور پایین می باشد.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با بیان اینکه ایران با 1115 پژوهشگر رتبه بالاتری نسبت به پاکستان و ترکیه دارد، تصریح کرد: بایستی از ظرفیت نیروها در کشور استفاده کنیم و از مهاجرت نخبگان و پژوهشگران جلوگیری کنیم.

دکتر ملک زاده گفت: ایران 31 رتبه ارتقاء در زمینه نوآوری در سال 2016 نسبت به سال 2015 داشته است.

وی، با اشاره به فراهم سازی زیرساخت ها در چند سال اخیر، افتتاح 11 آزمایشگاه جامع تحقیقات و 10 اتاق تمیز و آغاز ساخت 10 آزمایشگاه جامع تحقیقات را از جمله این موارد نام برد.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با اشاره به پتانسیل های دانشگاه علوم پزشکی کاشان، خواستار فعالیت بیشتر اعضای هیات علمی شد.

رئیس دانشگاه نیز در این نشست، با اشاره به چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی و یاد و خاطره شهداء گفت: دانشگاه علوم پزشکی کاشان در حوزه درمان و سلامت سرآمد است.

دکتر ابراهیم کوچکی، به ظرفیت و پتانسیل دانشگاه اشاره کرد و گفت: دانشگاه بیشترین اعضای هیات علمی را در گروه بالینی دارد.

وی، خواستار حمایت های بیشتر وزارت بهداشت در زمینه تحقیقات و پژوهش شد و گفت: ابتدا باید آمایش ظرفیتی منطقه کاشان را بشناسیم و بعد اقدامات مختلف را انجام بدهیم.

دکتر کوچکی، به ظرفیت های کاشان در زمینه گل و گلاب، گیاهان دارویی، نانو و ... اشاره کرد و خواستار موافقت با راه اندازی دانشکده داروسازی در دانشگاه شد.

وی، ضمن اشاره به استقبال از پژوهشگران و نوآوران، خواستار تلاش همه اعضای هیات علمی برای سرآمدشدن در امر تحقیقات و پژوهش شد.

 تصریح کرد:

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه نیز در این جلسه، گزارش عملکرد پژوهشی دانشگاه را ارائه کرد.

دکتر حمیدرضا بنفشه، با اشاره به 212 عضو هیات علمی دانشگاه تصریح کرد: هم اکنون دانشگاه علوم پزشکی کاشان دارای پنج مجله علمی پژوهشی و 10 مرکز تحقیقات است.

وی، دو ماهنامه فیض علمی-پژوهشی، Archives of Trauma Research  ISI: Nursing and Midwifery Studies ISI، International Archives of Health Sciences و Archives of Biomedicineرا مجله های علمی پژوهشی این دانشگاه عنوان کرد.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه، مراکز تحقیقات تروما، فیزیولوژی، علوم تشریح و بیوشیمی و تغذیه در بیماری­های متابولیسم را جزء مراکز دارای موافقت قطعی این دانشگاه برشمرد و مراکز تحقیقات پرستاری تروما، عوامل اجتماعی مرتبط سلامت، گامتوژنزیس، مدیریت اطلاعات سلامت، بیماری­های اتوایمیون و تحقیقات بیماری­های عفونی را از دیگر مراکز بیان کرد.

 

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ٢٠ دی ١٣٩٧ - ١٢:٤٩ / شماره خبر: ١٨٥٦٣١ / تعداد نمايش: 158

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج