وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کردستان

نجات جان مادر باردار مریوانی و نوزادان دو قلویش در مریوان

مادر باردار مریوانی دارای مشکل قلبی و نوزادان دو قلویش توسط تیم درمانی بیمارستان های فجر و بوعلی مریوان با نظارت مستقیم رئیس دانشگاه نجات یافتند.

به گزارش وب دا، مدیر شبکه بهداشت و درمان مریوان ضمن اعلام این خبر، گفت: مادر باردار مریوانی دارای مشکل قلبی پس از شروع دردهای زایمانی و مراجعه به بیمارستان بوعلی مریوان به علت شرایط حاد جسمانی توسط کادر درمانی بیمارستان و با نظارت مستقیم رئیس دانشگاه مورد مراقبت قرار گرفته و با انجام عمل سزارین، نوزادان دوقلویش را سالم به دنیا آورد.

ایوب غلامی افزود: پس از انجام عمل سزارین و تشدید شدن مشکلات قلبی مادر، با مشاوره متخصصان قلب، زنان و داخلی، اکو کاردیوگراف اورژانس جهت بیمار انجام و با همراهی متخصص بیهوشی، قلب و زنان به ICU بیمارستان فجر منتقل شد.

وی اظهار داشت: با رسیدن بیمار به بیمارستان فجر، بی درنگ اقدامات درمانی توسط تیم درمانی شامل  متخصصین قلب، زنان و بیهوشی از هر تخصص دو نفر و یک نفر پزشک داخلی جهت بهبود وضعیت سلامت وی شروع که رئیس دانشگاه شخصا هدایت و نظارت بر کار تیم درمانی را بر عهده داشت.

مدیر شبکه بهداشت و درمان مریوان تاکید کرد: خوشبختانه این مادر باردار پس از احیای قلبی و در نتیجه نظارت دقیق و به موقع رئیس دانشگاه و نیز تلاش های بی وقفه تیم درمان از مرگ نجات یافت.

گفتنی است هم اکنون حال عمومی مادر و نوزادان خوب گزارش شده و مادر جهت انجام مراقبتهای تخصصی و کنترل وضعیت، در بخش ICU بیمارستان بستری می باشد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ٢٠ دی ١٣٩٧ - ١٣:١١ / شماره خبر: ١٨٥٦٣٢ / تعداد نمايش: 152

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج