وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کردستان

پیام تبریک رئیس دانشگاه به مناسبت روز پرستار

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با صدور پیامی ولادت با سعادت حضرت زینب کبری سلام الله علیها و روز پرستار را به تمام زحمت کشان این عرصه تبریک گفت.

به گزارش وب دا، پیام تبریک دکتر سیامک واحدی به شرح ذیل است:

پیامبر اکرم (ص) فرمودند: «هر کس برای برآوردن نیاز بیماری بکوشد، چه آن را برآورده سازد و چه نسازد مانند روزی که از مادرش زاده شده از گناهانش پاک می شود».

خجسته زاد روز بانوی کربلا، اسوه صبر، استقامت و پاکی ها و پرستار قلب های شکسته، به نام روز پرستار نامگذاری شده است. به یقین نامگذاری این روز بزرگ به نام پرستار در تقویم سلامت کشورمان بیانگر جایگاه رفیع این حرفه مقدس می باشد.

به راستی که اهمیت حرفه پرستاری را می توان در این فرمایش مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) درک کرد که فرمودند: "پرستار فرشته ی رحمت برای بیمار است، آن وقت که بیمار از همه جا دستش کوتاه است، در آن ساعاتی که حتی همسر، فرزندان و پدر و مادر بیمار هم بالای سرش نیستند، چشم امیدش بعد از خدا به پرستار است و این پرستار است که مثل ملائکه ی آسمانی، مثل فرشتگان رحمت، به دردها، مشکلات و نیازهای جسمی و عاطفی او پاسخ می دهد."

پرستار یعنی تافته جدا بافته ای از جنس آسمان، پرستاران حال دیگران را از افق نگاهشان می فهمند و در اوج خستگی، لبریز از انگیزه و امید، ردای سفیدشان را محمل آرامش می کنند تا درد و رنج بیماران را کاهش دهند. پرستاری نه تنها یک هنر، بلکه یک قلب و نه فقط یک علم بلکه یک وجدان است. روز پرستار، روز جاری عاطفه ها، روز درخشیدن ایمان در قلب های مهربان و روز افتخار انسان به انسانیّت است.

شما پرستاران عزیز این فرصت و موهبت را دارید که قلب، ذهن، روح و جسم بیماران، خانواده هایشان و خودتان را درمان نمائید، آنها ممکن است نام شما را فراموش کنند، اما هرگز احساس و عاطفه ای را که ایجاد کرده اید فراموش نخواهند کرد .

اینجانب ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت زینب کبری(س)، روز فرخنده پرستار را به تمامی پرستاران عزیز کشورمان مخصوصا اساتید، مربیان، پرستاران و دانشجویان رشته پرستاری دانشگاه علوم پزشکی کردستان تبریک عرض نموده و توفیقات روز افزون، سلامتی و عاقبت به خیری همگان را از درگاه خداوند متعال مسئلت دارم.

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٢٢ دی ١٣٩٧ - ٠٨:٣٢ / شماره خبر: ١٨٥٦٦٩ / تعداد نمايش: 69

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج