وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

به گزارش پایگاه خبری اطلاع رسانی وب دای آذربایجان غربی

ارومیه/ دکتر حسنی: انسجام و همدلی نیاز امروز جامعه / پرستاران باید علوم خود را به روز نگه دارند

این مطالب را دکتر حسنی معاون درمان دانشگاه در مراسم روز پرستار عنوان نمود.

مراسم گرامیداشت روز پرستار چهرشنبه 19 دیماه سالجاری با حضور جمع کثیری از پرستاران در آمفی تئاتر مرکز آموزشی درمانی امام خمینی (ره) ارومیه برگزار شد .

در ابتدای این مراسم دکتر حسنی معاون درمان دانشگاه با تبریک میلاد با سعادت حضرت زینب(س)، گفت: ما باید تلاش کنیم تا در جهتی قدم برداریم که حضرت زینب (س) قدم برداشته بود.

وی افزود: اگر ما ادعا داشته باشیم که در قشر پرستاری هیچ مشکل و ایرادی نداریم در واقع به خودمان دروغ گفته ایم ولی با وجود تمام مشکلات این قشر زحمت کش لباس مقدسی بر تن دارند و با دل و جان و با فداکاری های فراروان خدمت می کنند.

وی با اشاره به علوم بروز دنیا به پرستاران و پزشکان عرصه سلامت توصیه نمود تا همیشه علوم خود را بروز نگه دارند زیرا این علوم در دنیا به سرعت در حال پیشرفت هستند و نباید از این قافله عقب ماند.

دکتر حسنی در خصوص شعار امسال روز پرستار گفت انسجام و همدلی نه تنها در طبابت و پرستاری مهم است بلکه باید در تمام جامعه این انسجام و همدلی وجود داشته باشد درست مانند اوایل انقلاب اسلامی متاسفانه اکنون انسجام و همدلی کم شده و بعضی از انسانها از زحمات دیگران برای خود نردبان ترقی می سازند.

وی تصریح نمود: سیستم و نظام موظف است از این قشر زحمت کش درست و صحیح حمایت نماید متاسفانه حرفه هایی که با سلامت مردم سر و کار دارند نتوانسته اند خودشان را به مردم معرفی کنند  به همین خاطر در سیستم سلامت ،بیماری که وارد بیمارستان می شود از بدو ورود به بیمارستان از همکاران نگهبانی گرفته تا تریاژ و اورژانس و.... همه به نوعی کمک دست همدیگر هستند اما متاسفانه اگر در یک مرحله کم کاری صورت گیرد تمام تلاش این زنجیره زیر سوال می رود این حساسیت کار در سیستم سلامت را نشان می دهد.

وی در پایان با اشاره به سختی های موجود در شغل پرستاری گفت: این سختی ها قابل قیاس با سختی های شغل های دیگر نیست در عوض لذت کمک به انسانها یکی از بهترین لذت های دنیاست که همکاران پرستار به دفعات طعم آن را چشیده اند.


 

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٢٢ دی ١٣٩٧ - ١٠:٣٣ / شماره خبر: ١٨٥٦٨٩ / تعداد نمايش: 157

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج