وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه

پایان چهارمین رویداد استارتاپی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه؛

آئین اختتامیه چهارمین رویداد استارتاپی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در قالب نخستین ماراتون استارتاپی ملی زعفران با رویکرد سلامت با معرفی تیم های برتر به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی، معاون آموزش، تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در آئین اختتامیه این رویداد با اشاره به نزدیکی سطح رقابت تیم ها گفت: در این استارتاپ شاهد رشد نزدیک به 2 برابر در تعداد ایده های ارسالی نسبت به دوره گذشته بودیم و 120 ایده به دبیرخانه رویداد ارسال شد و نهایتا 16 تیم موفق به حضور در مرحله پایانی شدند.

دکتر حسن اژدری زرمهری در ادامه زعفران را یک گیاه با ارزش فراوان در حوزه تولیدات دارویی و سلامت عنوان کرد و افزود: رسالت دانشگاه پرداختن علمی به مقوله زعفران به عنوان محصول استراتژیک منطقه است و این رویداد یک گام بلند در راستای این هدف بود.

دکتر محمدرضا رضایی منش دبیر علمی رویداد نیز هدف از تعیین محورهای رویداد را تلاش در راستای شناساندن ظرفیت های زعفران در سلامت به عنوان یک کالای با ارزش بالا برشمرد و اظهار داشت: در پایان 48 ساعت رقابت تیم ها در مرحله پایانی، تیم های برتر معرفی شدند و از این مرحله به بعد با ورود سرمایه گذاران و طرح های حمایتی مرکز رشد و پارک علم و فناوری به دنبال بهره وری ایده ها خواهیم بود.

مدیر مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در خصوص نتایج پایانی این ماراتون بیان داشت: با توجه به نزدیکی امتیازات و تصمیم شورای داوران مقرر شد در هر رتبه دو تیم را معرفی کنیم که بر  این اساس ایده کیت تشخیص اصالت زعفران به سرپرستی مهندس زارعی و ایده پک ضدجوش و روشن کننده پوست به سرپرستی سحر رضوانی اول مشترک شدند. ایده های قرص جوشان کاهنده تب اطفال از تیم دانش آموزی به سرپرستی مهدیه مهدی پور و زخم پوش هیدروsf به سرپرستی امیر بصیری دوم شدند . دو ایده pms drug به سرپرستی اسما رحیمی و درمان زخم های دیابتی با استفاده از نانو ذرات زعفران به سرپرستی علیرضا رامندی هم موفق به کسب عنوان سوم رویداد شدند.

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٢١ بهمن ١٣٩٨ - ٠٧:٢٧ / شماره خبر: ١٩٩٥٣٣ / تعداد نمايش: 50

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج