وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه

شورای سلامت و امنیت غذایی تربت حیدریه با محوریت کرونا ویروس برگزار شد

ششمین جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان تربت حیدریه با محوریت کرونا ویروس برگزار شد

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در این جلسه که با حضور معاون فرماندار و همه اعضا برگزار شد، افزود: با توجه به بروز بیماری نوپدید کرونا ویروس چینی درشهر ووهان چین و گسترش آن در کشورهای دیگر، توجه ویژه و همکاری همه جانبه تمام ارگانها و سازمان ها در هر منطقه جهت اقدامات و تمهیدات لازم برای کنترل این بیماری را می طلبد.

دکتر الهام بهره مند اظهار داشت: مهمترین اقدامات کنترلی و خود مراقبتی در زمان داشتن علائم مشکوک به بیماری، شستشوی مکرر دستها با آب و صابون، پوشاندن دهان و بینی در هنگام عطسه و سرفه، خودداری از دست زدن به چشم ها و بینی، استراحت در منزل، عدم حضور در اماکن عمومی و خودداری از دست دادن و روبوسی کردن با دیگران می باشد.

وی با بیان اینکه خوشبختانه در سالهای اخیر آمار مصدومین و مجروحین چهارشنبه آخر سال رو به کاهش بوده است، عنوان داشت: بهترین راه جهت کاهش بیشتر این موارد آموزش و اطلاع رسانی همگانی می باشد.

سید علی موسوی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار تربت حیدریه نیز در این جلسه ضمن تاکید بر پیگیری مصوبات شورای سلامت، خواستار تعامل و همکاری همه نهادها و ارگانهای دولتی و غیر دولتی جهت پیشگیری و نیز کنترل هرچه بهتر بیماری کرونا ویروس شد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٢١ بهمن ١٣٩٨ - ١١:٣٤ / شماره خبر: ١٩٩٥٤٩ / تعداد نمايش: 60

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج