وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت عنوان کرد:

ضرورت حضور کارشناسان بالینی تغذیه در بیمارستان ها

 
رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری ها وزارت بهداشت گفت: توجه به ارائه خدمات مناسب در زمینه تغذیه باعث کوتاه شدن زمان ماندگاری بیمار در بیمارستان به دلیل تسهیل پروسه درمان و کوتاه شدن دوران نقاهت می شود و به این ترتیب موجب صرفه اقتصادی چشمگیری در میان مدت و درازمدت برای بیمارستان ها و در نهایت دولت می شود.
 
به گزارش وبدا، دکتر مهدی شادنوش در جلسه هم اندیشی کارشناسان تغذیه بالینی دانشگاه های علوم پزشکی سراسرکشور که با هدف همسوسازی فعالیت ها و به روزرسانی برنامه ها و ارتقای کیفیت خدمات برگزار شد، ضمن تبیین سیاست های کلی و برنامه های راهبردی وزارت بهداشت در بحث تغذیه بالینی، بر لزوم و اهمیت استقرار ساختار جدید تشکیلاتی تغذیه بالینی در دفتر مدیریت درمان بیماری ها  تاکید کرد و گفت: تلاش ما این است که کارشناسان بالینی تغذیه در بیمارستان ها مشارکت فعال داشته و در زمینه درمان و ارائه مشاوره به بیماران و نظارت بر خدمات غذایی حضور داشته باشند.
 
وی ادامه داد: توجه به ارائه خدمات مناسب در زمینه تغذیه باعث کوتاه شدن زمان ماندگاری بیمار در بیمارستان به دلیل تسهیل پروسه درمان و کوتاه شدن دوران نقاهت می شود وبه این ترتیب موجب صرفه اقتصادی چشمگیری در میان مدت و درازمدت برای بیمارستانها و درنهایت دولت می شود. ارتقا کمی و کیفی خدمات تغذیه و رژیم درمانی کشور از طریق مشارکت در فرآیند بهبود مداخلات تخصصی و تعامل بیشتر با مدیريت بیمارستان و سایر اعضای تیم درمان میسر خواهد شد و این مسیر و فرآیند در حال اصلاح است.
 
رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری ها وزارت بهداشت ضمن تاکید بر تشکیل کارگروه های تخصصی و شرکت فعال کارشناسان با تجربه در این کار گروه ها، گفت: برای ارتقای برنامه های تغذیه بالینی، در حال استانداردسازی خدمات و نهایی کردن پروتکل ها هستیم تا مشکلات و موانع اجرایی موجود را بهبود بخشیم./ ۲۰۷

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ١ دی ١٣٩٧ - ١٥:٢٨ / شماره خبر: ١٨٤٩٦٥ / تعداد نمايش: 659

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج