وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کردستان

برگزاری مجامع سلامت در شبکه های بهداشت و درمان تابعه دانشگاه

شبکه های بهداشت و درمان بیجار، قروه، کامیاران، سقز، دیواندره، سرو آباد و مرکز بهداشت شهرستان سنندج مجامع شهرستانی سلامت را به ریاست فرمانداران شهرستانها برگزار نمودند.

معاون امور اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه، مهمترین نیاز انسان ها سلامتی است، افزود: سلامتی صرفا به معنای نداشتن بیماری جسمی نیست، بلکه داشتن آرامش روحی و روانی، معنوی و اجتماعی از دیگر ابعاد سلامت بوده و بنابراین تمامی ابعاد جسمی، روانی، معنوی و اجتماعی را شامل می گردد و نیز جامعه ای سالم است که افراد و مردمان آن سالم باشند.

دکتر بهرام کندایی ضمن تاکید بر این نکته که، یکی از نیازهای اصلی حوزه سلامت، اجتماعی شدن سلامت بوده و مشارکت همه نهادهای جامعه و آحاد مردم، در حفظ و توسعه سلامت امری ضروری است، گفت: خوشبختانه در زمینه اجتماعی شدن سلامت هم از نظر پژوهشی، هم تئوری و هم اجرایی اقدامات مناسبی در دانشگاه انجام شده که از آن جمله می توان به تشکیل معاونت اجتماعی در دانشگاه، ایجاد مرکز تحقیقات عوامل اجتماعی مؤثر بر سلامت، تشکیل مجامع سلامت در شهرستا نها و بسیاری از اقدامات دیگر اشاره نمود.

وی اظهار داشت: مجمع سلامت شهرستانی، یک مجمع هم اندیشی برای سلامت بوده و باید به سمت و سوی برنامه ریزی برای ارتقای سلامت جامعه و استفاده از نظرات نخبگان، خیرین و کارشناسان پیش برود.

معاون اجتماعی دانشگاه گفت: مجمع سلامت در سطح شهرستان ها با هدف کاهش نابرابری ها، هماهنگی های بین بخشی و ایجاد ساختار و نظامند کردن مشارکت های اجتماعی در سلامت ایجاد می گردد و باید توجه داشت که هدف از توسعه مسئولیت اجتماعی این نیست که سازمان ها در امورات بهداشت و درمان وارد شوند، بلکه باید در حوزه مسئولیت پذیری اجتماعی سلامت مشارکت داشته باشند.

دکتر کندایی تصریح کرد: با عنایت به تاکیدات رییس دانشگاه مبنی بر ضرورت تشکیل و برگزاری مجامع سلامت در شهرستان ها،  شبکه های بهداشت و درمان بیجار، قروه، کامیاران، سقز، دیواندره، سرو آباد و مرکز بهداشت شهرستان سنندج مجامع شهرستانی سلامت را با هماهنگی فرمانداریهای شهرستانهای یاد شده و به ریاست فرمانداران شهرها برگزار نمودند.

وی در پایان افزود: جلسات این مجامع به صورت سالیانه برگزار که رئیس مجمع، شخص فرماندار و دبیر آن مدیر شبکه بهداشت و درمان است و در هر مجمع موضوعی به نام گفتمان غالب مجمع تعیین می گردد و نیز از دستگاههای دولتی و غیر دولتی و همچنین افراد تاثیرگذار در حوزه سلامت در سال قبل تقدیر  و تجلیل می گردد و در نهایت بیانیه ای در جهت افزایش مشارکت های اجتماعی در حوزه سلامت تصویب و قرائت می گردد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٢٣ خرداد ١٣٩٧ - ٠٨:٠٣ / شماره خبر: ١٧٧٧١٨ / تعداد نمايش: 182

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج