وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کردستان

برگزاری اولین همایش منطقه ای داروسازی بیمارستانی در دانشگاه

اولین همایش منطقه ای داروسازی بیمارستانی به همت معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با حضور رئیس دانشگاه و جمع کثیری از داروسازان، پزشکان و پژوهشگران در تالار ابن سینای دانشکده پزشکی در سنندج برگزار گردید.

به گزارش خبرنگار وب دا، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان در ابتدا ضمن عرض خیر مقدم به حاضرین، گفت: داروسازی بالینی یکی از مهمترین گرایش های تخصصی داروسازی است که در زمینه کاربرد علوم دارویی و دارودرمانی در بالین بیماران فعالیت دارد و مهمترین رسالت آن، ارتقاء تجویز و مصرف صحیح و منطقی داروها و کمک به بهبود نتایج و پیامد های درمانی در بیماران می باشد و خدمات متخصصین این رشته هم در حیطه بیماران بستری و هم در حیطه بیماران سر پایی ارائه می گردد.

دکتر سیامک واحدی افزود: هدف از برگزاری این همایش معرفی خدمات این حوزه از داروسازی، بررسی و ارتقاء جایگاه داروسازی و داروسازان بلاخص بالینی درنظام سلامت، ارتقاء دانش داروسازان و پزشکان در رابطه با موضوعات روز دارویی و بازآموزی می باشد.

 

وی با بیان اینکه، تجویز و مصرف منطقی دارو و ارتقاء کیفیت خدمات دارویی منجر به بهبود نتایج درمان بیماران می گردد، اظهار داشت: اقدامات درمانی برای بیماران در صورتی موفقیت آمیز و رضایت بخش خواهد بود که به صورت تیمی انجام گردد و شکی نیست که یکی از مهمترین وظایف در این تیم بر عهده داروسازان است، بنابراین برقراری هماهنگی های بیشتر بین کادر درمانی شامل پزشک، داروساز و بقیه اعضا ضروری است.

رئیس دانشگاه بر لزوم توجه به مقوله پژوهش در زمینه داروسازی تاکید کرد و گفت: انجام پژوهش‌های کاربردی، بهترین راهکار و کلید اصلی برای تحقق توسعه پایدار و رشد و گسترش مرزهای دانش در حیطه داروسازی بالینی است.

دکتر واحدی افزود: ماحصل تمامی تلاش های کادر درمانی باید منجر به بهبود سریع بیماران و کاهش مدت بستری شدن آنان باشد.

در این همایش یک روزه موضوعاتی شامل داروسازی بیمارستانی ضرورت و نیاز واقعی جامعه، مقاومت میکروبی و عفونت های بیمارستانی، گزارش دست آوردها و تجربیات مراقبت های دارویی، کلینیکال مشاوره دارویی، ناسازگاری فیزیکوشیمیایی داروهای وریدی، تلفیق دارویی و گزارش ADR دانشگاه علوم پزشکی کردستان ارائه و نیز از برنامه های جانبی، برگزاری نمایشگاهی جهت ارائه دستاوردهای شرکتهای داروسازی داخلی بود.

گفتنی است، شرکت  در این همایش برای حاضرین دارای امتیاز بازآموزی بود.

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ٢٢ شهريور ١٣٩٧ - ١٤:٢٤ / شماره خبر: ١٨١٠٨٥ / تعداد نمايش: 94

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج