وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دانشگاه علوم پزشکی شیراز

آغاز اجرای مانور برنامه سلامت نوروزی در استان فارس

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از آغاز برنامه سلامت نوروزی از یکم اسفند ۹۷ تا شانزدهم فروردین ۹۸ در شیراز خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» گفت: با توجه به فرارسیدن سال نو و ایام تعطیلات نوروزی و افزایش فعالیت بیشتر اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع موادغذایی، نظارت بر اینگونه مراکز و اماکن بسیار ضروری است.

او با تقدیر از تلاش های شبانه روزی سربازان گمنام سلامت افزود: در طول سال بازرسان بهداشت محیط به صورت شبانه روزی با هدف حفظ سلامت مردم تلاش می کنند و در این ایام ویژه نیز، با گذشتن از خانه و خانواده، از سلامت مردم پاسداری می کنند.

 

معاون بهداشت دانشگاه با اشاره به کسب رتبه های برتر کشوری در برنامه سلامت نوروزی در سال های گذشته اضافه کرد: در نوروز ۹۸ نیز باید با جدیت ویژه، موضوع تامین بهداشت مردم با بهترین شکل انجام شود تا بتوانیم مطابق سال های گذشته، در سطح کشور پیشتاز باشیم.

مدیرگروه سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: هدف از این طرح، تشدید نظارت های بهداشتی هدفمند، حفظ سلامت شهروندان و مسافران نوروزی، تامین و ارتقای ایمنی موادغذایی در سطح عرضه است.

 

مهندس «سیامک شمس» افزود: در این طرح، تمامی مراکز تهیه، توزیع و فروش موادغذایی و اماکن حساس در برنامه تشدید نظارت های بهداشتی قرار می گیرند.

او با اشاره به حضور فعال بازرسان بهداشت محیط با لباس فرم یکسان در مدت اجرای این برنامه گفت: چهارصد بازرس در قالب تیم های دو یا چند نفره و کشیک ثابت و سیار، از ساعت ۸ تا ۲۰ در تمام ایام هفته و روزهای تعطیل حضور فعال دارند.

 

دبیر ستاد تسهیلات نوروزی دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در آیین آغاز به کار این مانور گفت: بهداشت محیط یکی از واحدهای همیشه فعال در سطح معاونت بهداشت و دانشگاه است که با حساسیت ویژه ای نسبت به پیگیری مسایل و موضوعات مرتبط با سلامت عموم اقدام می کند.

دکتر «محمدجواد مرادیان» با تاکید بر اهمیت و حساسیت تعطیلات نوروز افزود: لازمه کار مطلوب و اثربخش، همکاری همه جانبه تیم های اجرایی است.

 

او بر هماهنگی همکاران معاونت بهداشت با مرکز اورژانس برای بررسی و پیگیری به موقع موارد احتمالی، تاکید کرد.

این برنامه با حضور معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دبیر ستاد تسهیلات نوروزی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مدیر گروه سلامت محیط دانشگاه و نیروهای بهداشت محیط استان فارس برگزار شد، همچنین پس از بازدید مسوولان شرکت کننده از خودروها و نحوه حضور بازرسان بهداشت محیط، رژه خودروها به صورت نمادین، انجام شد./۱۰۲

پایان خبر

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ١ اسفند ١٣٩٧ - ١٧:٢٧ / شماره خبر: ١٨٧١٨٨ / تعداد نمايش: 62

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج