وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

به گزارش پایگاه خبری وب دا آذربایجان غربی

ارومیه/افزایش آگاهی و سواد سلامت جامعه درزمینه فشار خون بالا امریست ضروریاین مطلب را مدیر شبکه بهداشت و درمان سردشت عنوان کرد .

جلسه مسولین مراکز با موضوع اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون با حضور پزشکان ومسئولین ستادی واحدهای تابعه با حضور مدیر شبکه بهداشت ودرمان ورئیس مرکز بهداشت برگزار شد .

مدیر شبکه بهداشت ودرمان سردشت در جلسه مسئولین مراکز با بیان این مطلب عنوان نمود:امروزه 20 درصد جمعیت بالای 30 سال مبتلا به بیماری فشارخون بالا است و40 درصد بیماران فشار خونی از بیماری خود اطلاع ندارند بنابراین تنها را تشخیص آن ، اندازه گیری منظم فشارخون است واین امر مستلزم اطلاع رسانی گسترده در سطح شهرستان با مشارکت وهمکارای ادارات با هدف ارتقاء سطح آگاهی مردم که این امر منجر به کاهش موارد ابتلا به این بیماری وشناسایی افراد مبتلا به آن می شود و افزایش آگاهی و سواد سلامت جامعه درزمینه فشار خون بالا امریست ضروری .

دکتر اسماعیلی ثانی افزود: با توجه به اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون از 27 اردیبهشت ماه جاری این شبکه درراستای اطلاع رسانی گسترده نسبت به چاپ بنر ، پوستر واطلاعیه های بهداشتی در سطح شهرو روستا اقدام نموده و ازتوانمندی و نفوذ اصحاب رسانه و کانالهای فضای مجازی خبری در راستای اگاهی سازی مردم بهره مند و از تمام ظرفیت ها استفاده خواهیم نمود .

در این جلسه روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان وکارشناس واحد مبارزه با بیماریها ،اهداف و برنامه های بسیج ملی کنترل فشار خون در فاز اطلاع رسانی واجرایی آن و اقدامات صورت گرفته شده را دراین راستا برای پزشکان و مسئولین مراکز تشریح نمودند.

شایان ذکراست طرح بسیج ملی کنترل فشار خون در راستای مدیریت عوامل اصلی خطر بروز فشار خون بالا از 27 اردیبهشت لغایت 15 تیرماه سال جاری در فازهای اطلاع رسانی واجرایی بصورت همزمان در سراسر کشور با هدف شناسایی و کنترل افراد دارای فشار خون بالا اجرا می شود .


 


نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٣١ ارديبهشت ١٣٩٨ - ١٤:٤٤ / شماره خبر: ١٩٠٧٠٨ / تعداد نمايش: 63

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج