وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

كاشان/اجرای کمپین ملی فشارخون در حوزه درمان دانشگاه با حضور دو هزار پرستار داوطلب

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه، دکتر محمد حاجی جعفری گفت: این کمپین در 24 پایگاه ثابت مشتمل بر بیمارستان های دولتی، خصوصی، مراکز مامایی خصوصی، کلینیک های دانشگاهی، سپاه، فرهنگیان و درمانگاه های تامین اجتماعی با هدف ترغیب مردم به بررسی سلامت خود، خودمراقبتی و ارتقای سواد سلامت انجام می شود.
وی، با اشاره به آغاز کمپین پایش ملی فشارخون حوزه درمان از 17خرداد ماه لغایت 15 تیر ماه 98 افزود: اجرای کمپین کنترل فشار خون با کمک و حضور فعال حدود دو هزار نفر پرستار داوطلب در پایگاه های فوق الذکر و 70 نفر از دانشجویان گروه پرستاری در 2160 شیفت کاری به انجام خواهد گردید.

دکتر حاجی جعفری تصریح کرد: به منظور دستیابی به این امر مهم، چهار کمیته اجرایی با مدیران پرستاری بیمارستان های دولتی و خصوصی، تامین اجتماعی، دو جلسه شورای پرستاری دانشگاه، کلاس های آموزشی برای دانشجویان پرستاری داوطلب حضور در اجرای برنامه در ستاد دانشگاه و درمان برگزار شده است.

معاون درمان دانشگاه، مشارکت و اهمیت مردم جهت پایش و پیگیری مستمر فشار خون با هدف غربالگری، شناسایی، تشخیص به موقع و درمان موثر، حمایت های بین بخشی و نقش سازمانها و ارگان ها در تحقق یافتن اهداف این طرح را بسیار با اهمیت برشمرد.

گفتنی است هماهنگی و برنامه ریزی کلاس های آموزشی جهت کاربران در شش گروه بندی با هدف برگزاری بهینه طرح فوق صورت پذیرفته است.

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ٢٣ خرداد ١٣٩٨ - ٠٧:٣٥ / شماره خبر: ١٩١٦٣٧ / تعداد نمايش: 110

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج