وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دختر 12 ساله پس از 41 روز کما جان دوباره یافت

كاشان/ سرپرست مرکز آموزشی درمانی شهید دکتر بهشتی کاشان، از نجات جان دختر 12 ساله پس از 41 روز کما خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه، دکتر محمدرضا شریف، با اشاره به اینکه این بیمار به علت بیماری آنفولانزا در کما بوده، افزود: بیمار با تشنج و هوشیاری پایین پذیرش شد که بعد از 40 دقیقه احیا قلبی ریوی و بررسی های تشخیصی، میوکاردیت ناشی از آنفولانزا مطرح گردید که برای انجام اقدامات درمانی بعدی و در حالی که بیمار در حالت کما به سر می برد ، جهت ادامه روند درمان به بخش آی سی یو قلب این مرکز منتقل شد.

وی،  ضمن تشکر از کادر پزشکی و پرستاری بخش های اورژانس  و آی سی یو قلب تصریح کرد: حال عمومی بیمار پس از 41 روز مساعد و با نظر پزشک معالج و پزشکان بیهوشی و قلب و عروق، دستگاه های تنفسی از وی جدا شد.

دکتر شریف، به انجام بیش از 50 مورد مشاوره های مختلف پزشکی از قبیل مغز و اعصاب، بیهوشی، قلب، اطفال، داخلی، ریه، عفونی، گوارش، کلیه، جراحی، پوست، تغذیه و پزشکی قانونی، توسط پزشکان این مرکز برای این بیمار اشاره کرد.

سرپرست مرکز آموزشی درمانی شهید دکتر بهشتی کاشان ادامه داد: این بیمار تا بهبودی کامل، در بخش آی سی یو قلب تحت نظر خواهد بود.

وی درباره این بیماری یادآور شد: آنفولانزا بیماری واگیردار است که به وسیله نوعی ویروس ایجاد می‌شود؛ بیماری آنفولانزا در فصول سرد سال و به‌خصوص در پاییز شیوع پیدا می‌کند.

دکتر شریف افزود: این بیماری حاد تنفسی به صورت واگیر از فردی به فرد دیگر انتقال می یابد و شروع آن به طور ناگهانی اتفاق می افتد و معمولا طی مدت چند روز بهبود پیدا می کند ولی به ندرت میتواند عوارض قلبی و عصبی جدی و تهدیدکننده حیات بدنبال داشته باشد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٢٤ دی ١٣٩٨ - ٠٩:٣٢ / شماره خبر: ١٩٨٨٠٠ / تعداد نمايش: 43

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج