وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

كاشان/4802 سفیر سلامت در هرخانه یک پایگاه سلامت در کاشان آموزش های لازم را فراگرفتند

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل دانشگاه، دکتر سید علیرضا مروجی، در مراسم بازدید وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مرکز خدمات جامع سلامت مهرپرور کاشان، این آموزش ها در هفت بسته آموزشی ارائه شد و گفت: آمادگی خانوار در برابر بلایا، درد قفسه سینه، سردرد ناگهانی، مراقبت از پای دیابتی، پیشگیری از مشکلات اسکلتی عضلانی، تروما و مصرف قند، نمک و چربی  از این آموزش ها می باشد.

وی، با اشاره به برگزاری  120 کلاس آموزشی در این خصوص گفت: این برنامه از 5 آذرماه سال جاری در سه دانشگاه علوم‌ پزشکی کاشان، سمنان و قزوین به شکل پایلوت آغاز و در اسفندماه جاری به پایان می رسد و سپس در سراسر کشور اجرا خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان اظهار داشت:  بر اساس برنامه «هر خانه یک پایگاه سلامت» از درون خانواده ها، یک نفر که از دانش، هوش، توانمندی و مهارت کافی برخوردار است، انتخاب و به وی آموزش‌هایی در ارتباط با سلامت خود و خانواده اش ارائه می‌ شود تا هم شخص و هم خانواده او این مسائل را رعایت کرده و تحت مراقبت باشند.

وی افزود: در این برنامه یک نفر از اعضای خانواده با هدف جامعه محور کردن خدمات سلامت به عنوان سفیر سلامت معرفی می شود.

دکتر مروجی، با اشاره به اینکه فردی که به عنوان سفیر سلامت انتخاب می شود باید حداقل ۱۸ سال سن، سواد بالای هشت کلاس و همچنین مقبولیت در بین دیگر اعضای خانواده داشته باشد، ابراز داشت: این فرد در سه حوزه پیشگیری، درمان و توان‌بخشی توسط مراکز جامع و پایگاه های سلامت آموزش های لازم را می بیند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان، با بیان اینکه این آموزش ها از طریق جزوات و کتاب های آموزشی به صورت حضوری و مجازی ارائه می شود، تصریح کرد: سفیر سلامت در هر خانواده وظیفه رسیدگی به امور بهداشتی، درمانی و سلامتی دیگر اعضای خانواده را به عهده دارد.

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ٣ بهمن ١٣٩٨ - ١٠:٤٤ / شماره خبر: ١٩٩٠٥٠ / تعداد نمايش: 48

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج