وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وزیر بهداشت در دانشگاه:

كاشان/20 میلیون سفیر سلامت در کشور فعالیت دارند/ ابراز رضایت از اجرای برنامه هرخانه یک پایگاه سلامت در کاشان

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل دانشگاه،  دکتر سعید نمکی در بازدید از برنامه هرخانه یک پایگاه سلامت در کاشان اظهار داشت: در این برنامه یک نفر از اعضای خانواده با هدف جامعه محور کردن خدمات سلامت به عنوان سفیر سلامت معرفی می شود.

وی افزود: این برنامه به عنوان یکی از برنامه های جدید موفق وزارت بهداشت در راستای جامعه محور کردن نظام سلامت، هم از دیدگاه نظام ارائه خدمت و هم از دیدگاه جامعه محور کردن آموزش علوم پزشکی در سه دانشگاه کاشان، سمنان و قزوین به صورت پایلوت با مشارکت معاونت های بهداشتی، آموزشی و درمان این دانشگاه ها اجرا می شود.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، این برنامه را حرکتی جدید برای ماندگاری مشارکت مردم و سپردن کار مردم به خود آن ها در نظام سلامت عنوان کرد.

دکتر نمکی افزود: مراقبت های بهداشتی اولیه، شیوه زندگی درست و حذف بعضی از فاکتورهای پرخطر از زندگی خانوادگی، مراحل اولیه بیماری های شایع و شناخت آن ها، توان بخشی، آموزش علوم پزشکی و ورود آن برای آشنایی با مولفه های اجتماعی موثر بر سلامت در درون خانواده از جمله اهداف این برنامه می باشد.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، با اشاره به افزایش جمعیت سالمند تصریح کرد: ارتقای کیفیت زندگی در جامعه سالمندان با کمک سفیران سلامت از جمله اهداف این برنامه است.

وی، کم هزینه بودن اجرای این برنامه را یکی از مزایای آن در اوضاع اقتصادی حال حاضر کشور دانست.

دکتر نمکی، در پایان سخنان خود از اجرای برنامه هرخانه یک پایگاه سلامت در کاشان ابراز رضایت کرد و اظهار داشت: هدف از این بازدید بررسی نقاط قوت و ضعف برنامه با تعامل دانشگاه های پایلوت است.

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ٣ بهمن ١٣٩٨ - ١٠:٤٩ / شماره خبر: ١٩٩٠٥١ / تعداد نمايش: 50

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج