وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون بهداشتی وزارت بهداشت:

كاشان/اجرای برنامه هرخانه یک پایگاه سلامت آینده روشنی را برای حوزه سلامت در بردارد

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل دانشگاه، دکتر علیرضا رئیسی در بازدید از برنامه هرخانه یک پایگاه سلامت در کاشان، اظهار داشت: در مدت کمتر از سه ماه که از آغاز این برنامه می گذارد با قدرت فوق العاده ای تاکنون انجام شده است.

وی، علاقمندی روسای دانشگاه و مردم به این برنامه را یکی از عوامل کمک کننده به پیشرفت آن دانست و افزود: مردم کشور به حوزه سلامت اعتماد و اعتقاد دارند که با حضور در کمپین فشار خون این را اثبات کردند.

معاون بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در حال حاضر نیز دانشگاه علوم پزشکی همدان به طور رسمی به این برنامه پایلوت اضافه شده است.

نماینده مردم شهرستان های کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی نیز در این برنامه، از اجرای این برنامه کم هزینه و بسیار عالی تقدیر و تشکر کرد.

دکتر سید جواد ساداتی نژاد، بر آموزش سفیران سلامت در حوزه مهارت های زندگی و زناشویی تاکید کرد.

وی، از وزیر بهداشت در راستای اعطای مجوز دانشکده داروسازی تقدیر کرد و اظهار امیدواری کرد: سال تحصیلی جدید پذیرش دانشجو داروسازی در کاشان داشته باشیم.

رئیس دانشگاه نیز در این مراسم گفت: این برنامه ضمن اینکه زمینه ساز ارتقای سلامت در کشور است، شور و نشاط زیادی را در بین مردم و همکاران حوزه سلامت ایجاد کرده است.

دکتر سید علیرضا مروجی، گزارش مختصری از آغاز این طرح در 5 آذرماه در مرکز خدمات جامع سلامت مهرپرور کاشان با جمعیت بالغ بر 11 هزار نفر ارائه داد.

وی تصریح کرد: اکثر سفیران سلامت جوان و میانسال هستند که بالای 24 درصد این جمعیت تحصیلات دانشگاهی دارند.

دکتر مروجی افزود: این برنامه در مرکز خدمات جامع سلامت شهید ساکنی آران و بیدگل نیز اجرا می شود که در این راستا استودیو سلامت را راه اندازی کرده اند.

وی، به برگزاری 17 جلسه هماهنگی و 81 فعالیت اشاره کرد و گفت: تشکیل 5 کارگروه شامل آموزش و اطلاع رسانی، پژوهش، سمن ها و جلب خیرین، مستندسازی و شاخص ها از جمله این کارگروه ها می باشد.

دکتر مروجی، حضور حوزه آموزش و دانشجویان را از جمله مزایای این برنامه در دانشگاه عنوان کرد.

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ٣ بهمن ١٣٩٨ - ١٠:٥١ / شماره خبر: ١٩٩٠٥٢ / تعداد نمايش: 56

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج