وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دانشگاه علوم پزشکی قزوین

قزوین//بهبود خدمات درمانی در بیمارستان های آبیک

در نشست رییس دانشگاه با فرماندار شهرستان آبیک و اعضای شورای اسلامی شهر آبیک، با موضوع بررسی وضعیت خدمات دهی بیمارستان دولتی شهدا و خصوصی ولی عصر(عج) که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد؛ دکتر منوچهر مهرام علاوه بر بازدید از واحدهای درمانی مذکور، بر بهبود وضعیت خدمات درمانی آنها، تأکید کرد.

در این برنامه ها که با همراهی دکتر مسعود رضایی، معاون درمان و محمد زکریا کیایی، معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه، روز 11 دی 1393 انجام شد، رییس دانشگاه در جریان وضعیت ارایه خدمات، مشکلات و کمبودهای موجود این مراکز و چگونگی آماده‌سازی زیرساخت های اجرای طرح تحول سلامت در شهرستان آبیک قرار گرفت.

در ابتدای نشست مذکور، عبد‌الحسین داداشی، فرماندار آبیک ضمن اشاره به مشکلات و کمبودهای حوزه درمان شهرستان، نواقص بیمارستان شهدا، مشکلات و کاستی‌های بیمارستان ولی عصر (عج) و اُفت کیفیت خدمات درمانی در این بیمارستان و همچنین انتظارات اهالی شهرستان از متولیان سلامت استان و شهرستان را در رفع مشکلات موجود، بیان کرد.

در ادامه، سه تن از اعضای شورای اسلامی شهر آبیک با طرح درخواست های مکرر مردمی، مبنی بر راه‌اندازی کامل بیمارستان شهدا، از رییس دانشگاه خواستند با توجه مشکلات موجود شهرستان و درآمد پایین مردم، راه‌اندازی کامل این بیمارستان در آینده، به صورت دولتی باشد و به بخش خصوصی واگذار نشود. آنان همچنین درخواست داشتند تا حد امکان، کلیه نیروهای فنی و غیر فنی مورد نیاز بیمارستان، بومی شهرستان باشند. 

این افراد از آمادگی مجدد خانواده خیّر سلامت شهرستان (مرحوم سمائیان) برای ساخت کلینیک تخصصی در مجاورت بیمارستان شهدا نیز خبر دادند و از مسؤولان استان و شهرستان درخواست داشتند که همکاری و هماهنگی‌های لازم را در این خصوص، داشته باشند.

 

پایان دی 93 زمان اجرای طرح تحول سلامت در آبیک

در ادامه این نشست، رییس دانشگاه با تأکید بر اینکه تجهیز و راه‌اندازی کامل بیمارستان شهدا، بدون رفع مشکلات مذکور و بدون جذب نیروهای مورد نیاز، اکنون امکانپذیر نمی باشد؛ گفت: این بیمارستان با حفظ شرایط فعلی، البته با تقویت کمیّت و کیفیّت خدمات درمانی در واحدهای اورژانس و درمانگاه تخصصی آن، همچنان به فعالیت خود ادامه خواهد داد. به گفته دکتر منوچهر مهرام، برای انتفاع مردم از طرح تحول سلامت، دانشگاه قصد دارد زیرساخت های لازم برای اجرای طرح را در بیمارستان خصوصی ولی عصر (عج) تا پایان دی ماه امسال، فراهم کند.

دکتر مهرام با بیان اینکه بحث چگونگی ارایه خدمات سلامت، کاری به طور کامل فنی و دارای استانداردهای جهانی و ملی است ( مانند: در نظر گرفتن تعداد معینی مرکز بهداشتی - درمانی، تخت بیمارستانی دارای سطح خدمات مشخص، پزشک  عمومی و متخصص و کارکنان فنی غیر پزشک، برای تعداد مشخصی از جمعیت)، تصریح کرد: با توجه به منویات مقام معظم رهبری و ابلاغ دستور ریاست جمهوری و وزارت بهداشت، واگذاری خدمات سلامت به بخش خصوصی و حمایت کامل از این بخش، در  اولویت برنامه‌های دانشگاه قرار دارد.

  

ایشان از رایزنی با متولیان بیمارستان خصوصی آبیک برای بهبود کامل فرآیند ارایه خدمات به بیماران و جلب رضایتمندی ارباب رجوع و استخراج و رفع موانع و مشکلات اجرای طرح تحول سلامت در این بیمارستان، خبر داد.

 

مصوبه هایی برای دو بیمارستان شهر

در پایان بازدید از بیمارستان ولی عصر (عج) آبیک، راه‌اندازی فوری سیستم اطلاعات بیمارستانی (HIS) و آموزش کارکنان توسط تیم تخصصی دانشگاه برای استفاده از آن، لزوم تهیه و تأمین داروهای مورد نیاز بیماران دیالیزی، توسط شبکه بهداشت – درمان آبیک ( برای جلوگیری از مراجعه این بیماران به شهرستان قزوین)، آماده‌سازی فوری کلیه زیرساخت های لازم برای اجرای طرح تحول سلامت و تقویت برنامه‌های کاری پزشکان متخصص متعهد خدمت، مصوب شد.

همچنین بر پیگیری و رفع فوری مشکلات داخلی بیمارستان و لزوم ارزیابی میزان رضایتمندی بیماران از نحوه ارایه خدمات درمانی، توسط شبکه بهداشت – درمان شهرستان آبیک تأکید شد.

در بازدید از بیمارستان دولتی شهدای آبیک نیز که دکتر مهرام از نزدیک در جریان چگونگی خدمات رسانی به بیماران و کیفیت این خدمات به مراجعین قرار گرفت، تقویت خدمات درمانگاه تخصصی بیمارستان شهدا، راه‌اندازی فوری و  مجدد درمانگاه‌های تخصصی اطفال و زنان و زایمان، تغییر و افزایش میزان پرداختی‌ها به پزشکان متخصص و عمومی این مرکز درمانی و جلب و حمایت از مشارکت متخصصان در فعالیت های حوزه سلامت در بخش دولتی، مصوب شد.     

آدرس سایت دانشگاه علوم پزشکی قزوین

www.qums.ac.ir

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ١٤ دی ١٣٩٣ - ١٠:١٩ / شماره خبر: ١١٨٩٩٦ / تعداد نمايش: 2742

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج