وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

روابط عمومی و بین الملل دانشگاه علوم پزشکی گیلان

گیلان/ مصدومین گرگ گزیدگی در بیمارستان ولی عصر (عج) رودبار در حال مداوا هستند

به گزارش پایگاه خبری دانشگاه علوم پزشکی (وبدا)؛  طی دو روز گذشته 7و 8آذرماه، چند قلاده گرگ به شش نفر در حوالی شهرستان رودبار حمله کرده و آنان را به شدت زخمی کردند.

 مترون بیمارستان ولی عصر (عج) رودبار طی گفتگویی با خبرنگار وبدا گفت: در روز هفتم آذر  دو مورد بیمار به عنوان گرگ گزیدگی از بیمارستان 31 خرداد منجیل به بیمارستان ولی عصر رودبار اعزام گردیده و پس از انتقال  به بخش جراحی ، مورد اقدامات درمانی قرار گرفتند که یک بیمار  بعلت عارضه قلبی بلا فاصله به بخش ccu  منتقل و تحت مراقبتهای ویژه قرار گرفت.

وی افزود: دیروز (هشتم آذر ماه ) بعد از ظهر یک خانواده ی سه نفره مورد حمله یک قلاده گرگ قرار می گیرند .پدر خانواده از ناحیه دست و پا و کودک چهار ساله از ناحیه سرو صورت  مورد گزیدگی گرگ قرار گرفته گه  به علت پارگی صورت نیاز به جراحی ترمیمی دارد.

شب هنگام نیز یک قلاده گرگ به منزل مسکونی یک خانواده در حوالی لوشان حمله کرده و پدرخانواده از ناحیه دست وپا  و مادر نیز از ناحیه پهلو و دست زخمی می شود .

دکتر میر فلاح رییس بیمارستان ولی عصر رودبار  گفت : هزینه اقدامات درمانی هر شش بیمار توسط محیط زیست شهرستان رودبار متقبل گردیده است.

کارشناسان محیط زیست شهرستان ضمن  عیادت از بیماران،  از کشته شدن یک قلاده از این گرگها و زخمی شدن یک قلاده دیگر خبر دادند .

گفتنی است: اقدامات اولیه درمانی از قبیل تزریق واکسن هاری و شستشوی زخمها برا ی همه ی بیماران انجام گردیده وحال عمومی همگی خوب می باشد./ع-د

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٩ آذر ١٣٩٤ - ١٥:٠١ / شماره خبر: ١٣٦٤٢٥ / تعداد نمايش: 2247

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج