وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وبدا شهرکرد

شعار سال هفته سلامت سال 96؛ "زندگی سالم با نشاط و امید"

وب دا؛ مدیر مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد و دبیر ستاد هفته سلامت گفت: "زندگی سالم با نشاط و امید" بعنوان شعار هفته سلامت سال 96 اعلام گردید.

به گزارش وب دا؛ عباس بحرینی افزود: یکم لغایت هفتم اردیبهشت ماه با هدف جلب مشارکت سیاستگذاران،‌ دستگاه­ها و سازمان­های بین بخشی در حوزه سلامت و برنامه ریزی و اطلاع رسانی شایسته در سراسر کشور بعنوان هفته سلامت معرفی شده است.

وی، هفته سلامت را فرصت مغتنمی دانست تا با بیان اهمیت و جایگاه بسیار مهم و سهم آن در تحقق توسعه پایدار بر مشارکت مردم و همراهی مجموعه نهادهای حاکمیتی و اجرایی تاکید شود.

به گفته وی، هر ساله با توجه به شعار سال و روز شمار هفته سلامت، برنامه هایی در دانشگاه­ها،‌ دانشکده های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی پیش بینی و به اجرا گذاشته می شود.

وی، خاطر نشان کرد: روز جهانی بهداشت 18 فروردین ماه است که با توجه به تعطیلات عید نوروز و فرصت محدود برنامه ریزی و اجرا زمان برگزاری هفته اول اردیبهشت ماه 1396 در نظر گرفته شده است.

بحرینی گفت: "تحرک بدنی،‌تفریحات سالم، ‌فعالیت گروهی" بعنوان شعار روز جمعه یکم اردیبهشت ماه انتخاب و روز های دوم و سوم اردیبهشت ماه به ترتیب با شعار "غذای سالم،‌جامعه سالم" و"سفیران سلامت،‌ نهادهای اجتماعی" معرفی شده اند.

مدیر مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی چهارمحال و بختیاری گفت: شعار روز دو شنبه  مورخ چهارم اردیبهشت ماه نیز "طرح تحول سلامت،‌ارتقاء کیفیت زندگی" و سه شنبه پنجم اردیبهشت ماه "دین ، معنویت، سلامت روان" می باشد.

وی، به ترتیب "هنر و رسانه،‌ سواد سلامت" و "نهاد خانواده و مسئولیت اجتماعی" را از عنوانین روزهای پایانی هفته سلامت عنوان کرد.

وی، در ادامه ضمن اعلام اهم برنامه­های پیشنهادی در ستاد از کارشناسان و رابطین مراکز بهداشتی و درمانی تابعه دانشگاه خواست نسبت به پیش بینی برنامه­های متنوع آموزشی و فرهنگی در اجرای این برنامه­ها پرتوان وارد شوند.

بحرینی، تشکیل ستاد برگزاری مراسم هفته سلامت و تشکیل کمیته های کاری با توجه به نام گذاری روزهای هفته سلامت، برگزاری همایش­های علمی و اطلاع رسانی با حضور مقامات استانی را از جمله فعالیت­های پیشنهادی برای برگزاری هفته سلامت در مراکز تابعه دانشگاه برشمرد.

وی، در ادامه نیز به بهره گیری از ظرفیت مراکز آموزشی و مدارس در انتقال اطلاعات حوزه سلامت تاکید کرد و افزود: اجرای برنامه های آموزشی در تمام مدارس سراسر استان با هماهنگی و همکاری آموزش و پرورش نیز پیشنهاد می گردد.

بحرینی گفت: بخشی از اطلاع رسانی­ها در زمینه شعار هفته سلامت و تبیین عملکرد سلامت در استان  می تواند از طریق فضاهای مجازی و شبکه های اجتماعی صورت بپذیرد.

وی در پایان خواستار، جمع آوری و تهیه و تدوین گزارش نهایی مراسم و برنامه های این هفته در راستای مستند سازی فعالیت ها و اقدامات صورت گرفته و استفاده و بهره برداری هرچه بهتر برنامه­های سال­های آتی هفته سلامت گردید

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ١٥ فروردين ١٣٩٦ - ١٤:١٩ / شماره خبر: ١٥٩٤٩٨ / تعداد نمايش: 2906

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج