وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:

نمک‌های خوراکی غیرمجاز در بوشهر شناسایی و معدوم شد

سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: در راستای کنترل محصولات غذایی در شهرستان بوشهر، بیش از 97 کیلوگرم نمک‌های خوراکی غیرمجاز در بوشهر شناسایی، ضبط و معدوم شد.
به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، مهندس حسن فخرایی اظهار داشت: با توجه به ارتقای سطح سلامت در جامعه مدرن امروزی و تغییر شیوه تغذیه‌ای دسترسی به مواد غذایی سالم و بهداشتی ضروری است.
وی تصریح کرد: با توجه به مصرف نمک‌های خوراکی در آماده‌سازی غذاهای عرضه‌شده در رستوران‌ها، غذا فروشی‌ها و منازل و اهمیت نقش تغذیه‌ای در رژیم غذایی، می‌بایست که به‌طور ویژه کیفیت و فرآیند مصرف آن کنترل و نظارت گردد.
این مقام مسئول افزود: نمک‌های خوراکی غیرمجاز (نمک دریا و نمک دریاچه ارومیه) تصفیه نشده و حاوی ناخالص‌های نامحلول (ماسه، گچ و مواد آلاینده) و فلزات سنگین (کادمیوم، جیوه و سرب) بوده و باعث عوارض نامطلوبی در دستگاه گوارش، کبد و کلیه‌ها ایجاد و باعث بروز مسمومیت می‌شوند.
سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر تأکید کرد: با توجه به اهمیت موضوع و بازرسین بهداشت محیط بوشهر، بالغ‌بر 97 کیلوگرم نمک خوراکی غیرمجاز با مارک‌های تجاری به لحاظ تخلفات بهداشتی و بالا بودن ناخالصی‌ها، تصفیه نشده و فاقدید بودن، غیرقابل‌مصرف تشخیص که همگی جمع‌آوری و معدوم شد.
مهندس حسن فخرایی بیان داشت: بازرسین بهداشت محیط به‌طور مستمر مراکز عرضه‌کننده مواد غذایی را نظارت و کلیه اقلام به‌ویژه نمک‌های خوراکی را بازبینی و در صورت مشاهده تخلف، محصولات فاقد مشخصه را جمع‌آوری و معدوم می‌نمایند و با متخلفین طبق قانون ماده 13 برخورد جدی خواهد شد.

انتهای پیام/ ا.س- 3000
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ١ مرداد ١٣٩٦ - ٠٧:٣٤ / شماره خبر: ١٦٣٦٩٧ / تعداد نمايش: 765

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج