وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:

سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر: باید نظارت بر استخرهای شنا افزایش یابد

سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: با توجه به فصل تابستان و استفاده زیاد مردم از استخر می‌بایست نظارت بر استخرهای شنا و انجام آزمایش‌های باکتریولوژیک از استخرها افزایش یابد.
به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، مهندس حسن فخرایی در جلسه آموزشی مدیران استخرهای شنا گفت: با توجه به حساسیت نگهداری استخرهای شنا مدیران آنان در شهرستان بوشهر تحت آموزش نظارت‌های بهداشتی قرار گرفتند.
وی تصریح کرد: بایستی بازرسان بهداشت محیط علاوه بر آموزش در صورت وجود نواقص بهداشتی اقدامات قانونی لازم را به عمل‌آورند.
سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر عنوان داشت: نظارت بهداشتی بر استخرها علاوه بر ویژگی بهداشتی ازنظر کیفیت ظاهری و جنبه‌های زیبایی‌شناختی حائز اهمیت بوده و گرچه آب استخرها به مصرف شرب نمی‌رسند اما به دلیل تماس با بدن و یا بلع اتفاقی آب، در صورت آلودگی موجب انتقال بیماری به شناگران می‌گردد.
اندازه‌گیری PH و کلر، اقدام مؤثری در جلوگیری از ابتلا به انواع بیماری‌های مرتبط با استخر دارد
مهندس حسن فخرایی افزود: اندازه‌گیری منظم و صحیح PH و کلر باقیمانده بر آزمایش‌های باکتریولوژی و همچنین اطمینان از عملکرد صحیح دستگاه‌های فیلتراسیون می‌تواند اقدام مؤثری در جلوگیری از ابتلا به بیماری‌ها باشد.
نشست آموزشی مدیران استخرهای شنای شهرستان بوشهر با حضور کارشناسان بهداشت محیط در سالن همایش اداره کل ورزش و جوانان مجتمع خلیج‌فارس تشکیل شد.

انتهای پیام/ ا.س- 3000
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ١ مرداد ١٣٩٦ - ٠٧:٣٩ / شماره خبر: ١٦٣٦٩٩ / تعداد نمايش: 771

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج