وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم: افسردگی در زنان دو برابر مردان است

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم گفت: افسردگی در رأس بیماری‌های روانی قرار دارد و در زنان دو برابر مردان دیده می‌شود.
اصغر نوروز زاده عنوان داشت: بیماری‌های روانی، به گروهی از بیماری‌ها گفته می‌شود که با تأثیر بر تفکر و رفتار، باعث ایجاد ناراحتی برای فرد مبتلا می‌گردد.
وی اضافه کرد: بیماری‌های روانی به‌خوبی شناخته‌نشده‌اند و تک علتی نیستند و ژنتیک، استرس‌های مختلف، وضعیت اقتصادی و سیاسی، تغذیه ازجمله عواملی هستند که در ایجاد آن مؤثر هستند.
نوروز زاده خاطرنشان کرد: افسردگی و اضطراب، وسواس، اختلال دوقطبی، اسکیزو فر نیا، اختلال خواب، اختلال رفتاری و پرخاشگری ازجمله اختلالات روانی است که افسردگی، استرس و پرخاشگری در رتبه اول تا سوم قرار دارند.
 وی اضافه کرد: 25 درصد افراد هر جامعه به بیماری‌های روان مبتلا هستند و نیاز به خدمات روان‌پزشکی دارند و 85 درصد از این گروه، نیاز به دارودرمانی دارند، البته عده‌ای هم هستند که تشخیص داده نشده و تحت درمان قرارگرفته‌اند.
این مقام مسئول بابیان اینکه بیماری‌های روحی روانی در ایران 80 درصد بیشتر از متوسط جهانی است افزود: سرطان در افرادی که اختلال افسردگی، دوقطبی واسکیزوفرنیا دارند، 2 و شش‌دهم برابر بیشتر از سایر افراد است.
نوروز زاده اظهار کرد: بیماری اختلال اضطرابی با 15 و شش‌دهم درصد شیوع، از شایع‌ترین بیماری‌های روانی است که شامل وسواس، استرس پس از سانحه، انواع فوبیا می‌باشد که در زنان دو برابر بیشتر از مردان است.


انتهای پیام/ ا.پ 3020

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ١ مرداد ١٣٩٦ - ٠٧:٤٣ / شماره خبر: ١٦٣٧٠١ / تعداد نمايش: 746

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج