وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دانشگاه علوم پزشکی شیراز

شیراز/معرفی دستاوردهای دانشگاه علوم پزشکی شیراز در تجهیزات پزشکی در سیزدهمین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی/ حمایت دانشگاه از توسعه کارخانه های تجهیزات پزشکی در استان

سیزدهمین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی، با معرفی دستاوردهای دانشگاه علوم پزشکی شیراز در زمینه تجهیزات پزشکی، امروز در شیراز آغاز به کار کرد.

به گزارش "وب دا" در شیراز، رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در آیین آغاز به کار این نمایشگاه، گفت: برگزاری این چنین نمایشگاه هایی، می تواند یک ارتباط خوب بین نیازمندان تجهیزات پزشکی، تولیدکنندگان و توزیع کنندگان ایجاد کند.

دکتر "محمدهادی ایمانیه"، افزود: ایجاد شهرک دارویی با هدف تولید دارو و لوازم آرایشی بهداشتی با مساحت 300 هکتار در منطقه بیضاء، از جمله برنامه های مهم و در حال پیگیری دانشگاه به شمار می رود و از سرمایه گذاران برای همکاری در ایجاد این شهرک دارویی که برای اشتغال و رفع نیازهای استان مفید است، دعوت می شود.

او به کارخانه ها و کارگاه های تولیدی تجهیزات پزشکی برای راه اندازی یک شعبه از واحدهای تولیدی خود در استان فارس، با حمایت کامل دانشگاه، قول مساعد داد.

دکتر ایمانیه، اضافه کرد: بیش از 84درصد بیماران استان فارس، در بیمارستان های دولتی وابسته به دانشگاه بستری می شوند و این امر، نیازمند توسعه تجهیزات پزشکی مصرفی و غیرمصرفی برای دانشگاه و بیمارستان ها است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، بیان کرد: امیدواریم با همت و همکاری سازمان ها و تولیدکنندگان و توزیع کنندگان، بتوانیم یک جهش در عرصه تولید تجهیزات پزشکی و دارو داشته باشیم، همچنین دانشگاه همکاری بسیار خوبی با تولیدکنندگان و شرکت های دانش بنیان در خصوص تولیدات مربوط به گیاهان دارویی، دارو و تجهیزات پزشکی دارد.

دکتر ایمانیه، بر تلاش تولیدکنندگان، برای ارتقای کیفیت و کمیت تولیدات خود، تاکید کرد و گفت: با جو همدلی، وحدت و آمادگی مدیران استان فارس، این استان باید در عرصه سلامت بهتر بدرخشد.

رییس اداره تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، گفت: سیزدهمین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی، شامل صنایع دارویی، بیمارستانی، پزشکی، توانبخشی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی، به مدت چهار روز با با رویکرد فعالانه شرکت های تولید داخل و دانش بنیان در شیراز، در حال برگزاری است.

مهندس "علیرضا مهرابی"، افزود: با توجه به اینکه استان فارس، یکی از قطب های پزشکی کشور به شمار می رود، برپایی این چنین نمایشگاه هایی، به ارتقای سطح کیفی خدمات رسانی سلامت به مردم، کمک می کند.

او ادامه داد: در این نمایشگاه، حدود 200 شرکت تولیدی، دانش بنیان و واردکننده، در فضای هشت هزار مترمربع، محصولات خود را به نمایش عموم می گذارند.

ریيس مركز رشد تجهيزات پزشكی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، گفت: توسعه انواع روش ‌ها و تجهیزات الکترونیکی و ارتباطی جدید در کنار انبوه مزیت‌ های صنعتی، تجاری و ارتباطی، تهدیدات و مضرات ثابت ‌شده و در حال تحقیقی دارند و به همین دلیل، در بیشتر کشورها و جوامع پیشرفته، چگونگی مواجهه و کاهش آثار منفی آنها مورد توجه جدی قرار گرفته است.

دکتر "عليرضا مهدي زاده"، افزود: شرکت توسعه فناوری های نوین سلامت "سینا"، مستقر در مرکز رشد فناوری های پیشرفته دانشگاه شریف همراه با نماینده و همکار علمی خود در استان فارس، شرکت "پیشگامان هفت اقلیم زیما" که در مرکز رشد تجهیزات دانشگاه علوم پزشکی شیراز مستقر است، با حضور در سیزدهمین نمایشگاه تجهیزات پزشکی در شیراز، اقدام به ارائه توانمندی ها، دستاوردها و محصولات خود را ارایه می دهند.

تحقیق و پژوهش در زمینه امواج الکترومغناطیس، ارایه راهکارهای ایمن‌ سازی در مقابل امواج الکترومغناطیسی، ارایه محصولات ضدامواج شامل برچسب شیشه، کاغذ دیواری، پرده، لباس بارداری، لباس زیر مردانه و رنگ ضد امواج و خدمات اندازه گیری میزان آلودگی امواج الکترومغناطیس محیطی، از جمله دستاوردهای ارایه شده در این نمایشگاه، به شمار می رود.

این نمایشگاه، امروز، یازدهم مهر، در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی شیراز واقع در شهرک گلستان، آغاز به کار کرده و به مدت چهار روز، ادامه می یابد.

در این مدت، بیش از 10 محصول از مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز، رونمایی می شود.

پایان خبر

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ١١ مهر ١٣٩٦ - ١٧:١٨ / شماره خبر: ١٦٦٧٧٩ / تعداد نمايش: 1243

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج