وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وبدا-اسدآباد / به ریاست رئیس دانشکده؛

نخستين جلسه كميته پدافند غيرعامل دانشکده علوم پزشكی اسدآباد برگزار شد

نخستين جلسه كميته پدافند غیر عامل دانشکده علوم پزشكی اسدآباد به ریاست دکتر یوسفی رئیس دانشکده و با حضور معاون توسعه و مديران دانشکده علوم پزشکی اسدآباد و دیگر اعضای کمیته در حوزه ریاست دانشکده علوم پزشکی اسدآباد، برگزار شد.

به گزارش وبدا-اسدآباد، در اين جلسه دستورالعمل ابلاغی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی مبنی بر تشكيل 9 كارگروه به همراه انتصابات مربوطه به اعضاء ابلاغ گرديد و مركز مديريت حوادث و فوريت‌های پزشكی شهرستان به عنوان دبيرخانه تعيين شد.

در اين نشست رئیس دانشکده علوم پزشکی اسدآباد ضمن اشاره به تذكرات مقام معظم رهبری در خصوص توجه ويژه به مقوله پدافند غيرعامل و لزوم كسب آمادگی‌های لازم يادآور شد: از آنجایی که در مقوله پدافند غیر عامل، تمامی جامعه درگیر می باشند باید کارهای اساسی انجام داد تا آسیبی متوجه مردم عزیزمان نشود.

دکتر یوسفی در خصوص تهديدات روز افزون دشمنان در جنگ نرم اظهار داشت: شايد مشتركاتی ميان پدافند غيرعامل و حوادث و بلايا باشد، اما موضوع پدافند غيرعامل انسانيت و توجه به اين امر مشابه توجه به ساختارهای دفاعی است و حتی لازم است فراتر از آن نيز باشد چون امروزه ماهيت حملات و تهديدات تغيير كرده و به صورت نرم درآمده است. پس لازم است يك برنامه‌ريزی مناسب برای آن صورت گيرد و زيرساخت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری آن را به صورت كامل پيش‌بينی كرد.

رئیس دانشکده در ادامه اضافه كرد: يكی از عوامل پدافند غيرعامل بحث تهديدات زيستی است كه بسيار مخاطره‌آميز است زيرا به علت شيوه گسترش آن، می‌تواند به آسانی و ظرف مدت كوتاهی يك منطقه را درگير كرده و حتی آثار فرا منطقه‌ای و جهانی داشته باشند.

وی در ادامه افزود: در راستای رسالت سنگین جامعه سلامت در بحث پدافند غیر عامل سیاست‌گذاری‌های کلان در سطح وزارتخانه مطبوع انجام شده و پیرو آن كميته مربوطه در دانشکده علوم پزشکی اسدآباد تشکیل شده است تا با برنامه‌ریزی دقیق و مدون بتوان در هنگام بروز اين مخاطرات با کمترین اشتباه و کاستی در امر خدمت رسانی موفق باشیم.

دکتر یوسفی با اشاره به این که در ارتباط با پدافند غیر عامل بایستی ضمن تبيين اهميت و حساسيت موضوع، آن را به صورت مرحله‌ای عملياتی نمود، تاکید کرد: تبيين پدافند غيرعامل در حوزه زيستی بايد در چند مرحله كه شامل آموزش و پژوهش در سطح مديريتی و مردم، اقدامات پيشگيرانه و آمادگی برای مقابله است به اجرا درآيد و لازم است به عنوان اولين مرحله يک تیم بسیار قوی در بحث آموزش به افراد مختلف جامعه ايجاد شود.

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٢٥ فروردين ١٣٩٨ - ٠٧:٤٥ / شماره خبر: ١٨٨٩٥٥ / تعداد نمايش: 61

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج