وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دانشگاه علوم پزشکی گیلان

گیلان/بهره وری، معیار کارایی و اثربخشی خدمات حوزه سلامت در گیلان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان(وب دا)؛  دکتر شاهرخ یوسف زاده چابک – رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در نودمین جلسه شورای راهبردی دانشگاه، گفت: همواره باید شعار محوری سال در سرلوحه اقدامات تمامی واحدهای دانشگاه قرار بگیرد تا با تکیه بر رونق تولید، کارایی و بهره وری نیز افزایش یابد.

 در این راستا با انداه گیری شاخص بهره وری در حوزه های مختلف، باید اقدامات  اصلاحی برای  بهبود فرایندها و ارتقای سیستم سلامت تعریف شود.

وی با بیان اینکه، مدیریت اقتصاد به ویژه اقتصاد درمان باید در سر لوحه فعالیت های حوزه سلامت قرار بگیرد، تصریح کرد: مدیریت هزینه و افزایش درآمدها هدف استراتژیک دانشگاه علوم گیلان در سال 98 است که در این زمینه سنجه ها و پروژه های راهبردی حوزه سلامت استان با توجه به مقوله اقتصاد باید بازنگری شوند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، بر نظارت بیشتر مراکز بهداشتی درمانی استان تاکید کرد، و افزود: هر چند که نظارت های سال های اخیر دانشگاه بر مراکز ارایه دهنده خدمات بهداشتی درمانی با گذشته قابل مقایسه نیست، اما استمرار و تشدید این نظارت ها یرای ارتقای خدمات درمانی با کیفیت ضروری به نظر می رسد.

وی ادامه داد: کنترل عفونت های بیمارستانی، مدیریت پسماندهای بیمارستانی، توجه به ایمنی بیمار،  کنترل کیفیت مواد غذایی تولید شده در مراکز صنعتی از نظر میزان چربی- قند و نمک نیز باید مرتب از سوی کارشناسان و بازرسان دانشگاه پایش شود تا زنجیره تامین سلامت مردم با عدم رعایت این موارد به خطر نیافتد.

دکتر شاهرخ یوسف زاده چابک، خاطر نشان کرد: با توجه به استقرار داشبوردهای مدیریتی در واحد مدیریت آمار و فناوری دانشگاه، بهره وری مراکز تابعه طی سال جاری پایش و در این خصوص امتیاز بهره وری هر حوزه به عنوان یک شاخص کاربردی برای تعیین کارایی و اثر بخشی آن حوزه لحاظ خواهد شد و در این زمینه همت تمام مسوولان و کارکنان دانشگاه برای تحقق این مهم مورد انتظار است.

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٢٧ فروردين ١٣٩٨ - ٠٧:٥٤ / شماره خبر: ١٨٩٠٣٩ / تعداد نمايش: 40

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج