وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دانشگاه علوم پزشکی گیلان

گیلان/کارگاه بین المللی مهندسی بافت و پزشکی بازساختی در رشت گشایش یافت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان(وب دا)؛ کارگاه بین المللی توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی پزشکی و بازساختی استان گیلان با حضور پروفسور Mauro Alini، مدرس موسسه تحقیقاتی Ao، در رشت گشایش یافت.

دکتر مهیار حبیبی رودکنار- دبیر شورای علوم و فناوری سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی استان گیلان، با مروری بر تاریخچه پزشکی بازساختی در کشور، هدف از برگزاری این کارگاه را تبادل آخرین یافته های تحقیقاتی با کاربرد درمانی در حوزه پزشکی بازساختی عنوان کرد و افزود: تبادل تجربه بین المللی در حوزه علوم پزشکی، شناسایی فعالان حوزه سلول های بنیادی و پزشکی استان گیلان جهت تبادل اطلاعات و توسعه ارتباط بین بخشی و بین دستگاهی بسیار حایز اهمیت است.

 وی ادامه داد: اطلاع رسانی، کمک به فرهنگ سازی در حوزه سلول های بنیادی و پزشکی از طریق برگزاری کارگاه های دانش آموزی و دانشجویی، گسترش ارتباطات ملی و بین المللی در این حوزه، پیگیری توافق نامه های بین دستگاهی در جهت اجرایی کردن این مهم در استان، از دیگر اهداف این کارگاه است.

دکتر حبیبی با اشاره به رسالت شورای توسعه علوم و فناوری سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی استان گیلان، بیان کرد: شناسایی و جذب پتانسیل های بالقوه استان از نظر نیروی انسانی و ارتقای توان تحقیقاتی در این حوزه می تواند مثمرثمر باشد.

وی با بیان این که ایران به لحاظ تولید علم، دارای رتبه اول در خاورمیانه، رتبه چهارم در آسیا و رتبه هجدهم در میان بیست کشور برتر دنیا در حوزه فناوری سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی جهان است، افزود: استان گیلان نوزدهمین استان از مجموع 21 استان در پیوستن به این حرکت ملی است.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: شورای توسعه علوم و فناوری سلول های بنیادی و پزشکی استان گیلان وظیفه پیشبرد، راهبری و توسعه این علم و فناوری را برعهده گرفته است.

گفتنی است؛ کارگاه بین المللی مهندسی بافت و پزشکی بازساختی به همت شورای توسعه علوم و فناوری سلول های بنیادی پزشکی و بازساختی استان گیلان و با حضور 40 نفر از اعضای هیات علمی، محققان، اساتید و دانشجویان از دانشگاه های علوم پزشکی تهران، گیلان و تبریز، در روزهای 25 و 26 فروردین سال جاری در سالن اجلاس معاونت توسعه در حال برگزاری است. لازم به ذکر است، در این کارگاه تازه های مهندسی بافت و پزشکی بازساختی، چالش ها و افق های پیش رو در سلول درمانی، سلول های بنیادی و ژن درمانی و پزشکی بازساختی به عنوان یک صنعت نوظهور، مورد توجه قرار گرفته است.غ/

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٢٧ فروردين ١٣٩٨ - ٠٨:٠١ / شماره خبر: ١٨٩٠٤١ / تعداد نمايش: 42

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج