وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

كاشان/نشست کارگروه درمان بسیج ملی کنترل فشار خون در دانشگاه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه، مدیر حوزه ریاست دانشگاه در این جلسه، ایجاد حساسیت موضوعی در آحاد جامعه، افزایش آگاهی و سواد سلامت جامعه در زمینه فشارخون بالا، بسترسازی مناسب اطلاع ­رسانی برای توجه به کنترل فشارخون بالا به مثابه یک فرهنگ رفتاری و شناسایی و کشف موارد فشار خون بالا را از اهداف این موضوع برشمرد.

دکتر علیرضا مفرح، بر هماهنگی کامل درون سازمانی در اجرای فعالیت­ های اطلاع ­رسانی و آگاهی بخشی در زمینه بسیج ملی کنترل فشار خون و جلب مشارکت همکاری­ های بین بخشی دستگاه ­ها و سازمان­ ها، رسانه ­های گروهی و فعالان اجتماعی در سطح استان برای اجرای مناسب برنامه تاکید کرد.

دکتر مصطفی جوادی مقدم سرپرست روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه نیز در این نشست، تشکیل کارگروه اطلاع ­رسانی و روابط عمومی، برگزاری نشست­ خبری، انجام تبلیغات محیطی و اطلاع ­رسانی گسترده در طرح بسیج ملی کنترل فشارخون، استفاده از فضای مجازی و شبکه ­های اجتماعی، استفاده از ظرفیت رادیو کاشان، سخنرانی در نماز عید فطر و ... را از جمله برنامه های این واحد برشمرد.

دکتر ابوالفضل دیگبری قائم مقام معاونت درمان دانشگاه نیز در این جلسه اظهار داشت: افزایش آگاهی جامعه از عوامل خطر اصلی فشارخون بالا، افزایش آگاهی اجتماعی از پیامدهای اصلی فشار خون بالا، ایجاد زمینه انگیزشی در رسانه ها و فعالان شبکه­ های مجازی به عنوان یک مسئولیت اجتماعی و افزایش نسبی آگاهی عمومی از میزان طبیعی فشار خون از جمله اهداف این حوزه می باشد.

لازم به ذکر است: مسئولین واحدهای درمانی حاضر در نشست نیز به بیان راهکارها و پیشنهادات خود در زمینه راه های اجرای این طرح پرداختند.

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٤ خرداد ١٣٩٨ - ٠٩:٢٥ / شماره خبر: ١٩٠٧٩٢ / تعداد نمايش: 41

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج