وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وبدا-اسدآباد / به ریاست رئیس دانشکده علوم پزشکی اسدآباد تشکیل شد؛

دومین جلسه ستاد بسیج ملی کنترل فشار خون

دومین جلسه ستاد اجرایی «بسیج ملی کنترل فشارخون» با حضور معاونین توسعه، بهداشت و آموزش، رئیس دفتر حوزه ریاست و همچنین اعضای کارگروه‌های این ستاد، به ریاست دکتر فرید یوسفی رئیس دانشکده علوم پزشکی اسدآباد و دبیری معاونت بهداشتی تشکیل شد.


به گزارش وبدا-اسدآباد، در این جلسه ضمن بیان اهداف اجرای بسیج ملی کنترل فشارخون، بر ضرورت اجرای موفق آن با همکاری برون‌بخشی و با استفاده از ظرفیت‌های موجود شهرستان تاکید شد و انتظارات از ادارات و معاونت‌های تابعه بیان گردید.

دکتر نظری‌پویا معاون امور بهداشتی دانشکده و دبیر این ستاد ضمن ارائه گزارش اقدامات انجام شده و پیش‌بینی‌های این دبیرخانه برای اجرای هرچه بهتر این برنامه، از کلیه روسای کارگروه‌ها برای جدیت در انجام مقدمات بسیج ملی کنترل فشار خون، تقدیر نمود.

دکتر فرید یوسفی رئیس دانشکده علوم پزشکی اسدآباد نیز در ادامه بر اضافه نمودن پایگاه‌های سیار جهت سهولت دسترسی مردم و مشارکت حداکثری در اجرای طرح، تاکید کرد.

در ادامه روسای کارگروه‌های حاضر در این ستاد نیز از اقدامات انجام شده و عملکرد خود، گزارش مبسوطی ارائه دادند.

 #بسیج_ملی_کنترل_فشار_خون با هدف شناسایی افراد با فشار خون بالا و #کنترل و #درمان آنها و افزایش اطلاعات عموم مردم در زمینه فشارخون بالا و عوارض آن از تاریخ ۹۸/۳/۱۷ تا ۹۸/۴/۱۵ به طور هم‌زمان در سراسر کشور اجرا خواهد شد.

در مرحله شناسایی و غربالگری، افراد بالای 30 سال از 17 خرداد می‌توانند با حضور در مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی، خانه‌های بهداشت، پایگاه‌های سلامت ثابت و سیار، بیمارستان و یا به طریق خود اظهاری با ورود به سامانه http://salamat.gov.ir فشار خون خود را ثبت نمایند.

 #بسیج_ملی_کنترل_فشار_خون
 #فشارخون_بدانیم_اقدام_کنیم

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٦ خرداد ١٣٩٨ - ١٤:٥٥ / شماره خبر: ١٩٠٩٣٤ / تعداد نمايش: 69

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج