وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

ریس دانشکده علوم پزشکی نیشابور خبر داد:

بیست و پنجمین میثاق عاشقانه موسسه ملی مرهم در نیشابور

روز سه شنبه بیست و هشتم خرداد ماه، نیشابور مقصد بیست و پنجمین سفر خیرخواهانه گروه فوق تخصصی جراحان پلاستیک موسسه ملی ندای سلامت مرهم است.

به گزارش وب دا رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور در این خصوص گفت: از اواسط سال1396 مذاکرات اولیه و مقدمات حضور تیم پزشکی مرهم در نیشابور آغاز و ازاواخر سال 97 زیرساخت های مورد نیاز فراهم شد.

به گفته دکتر محسن عظیمی نژاد در بیمارستان حکیم مجموعه بلوک عمل جراحی کامل با ۵ اتاق عمل و تجهیزات برای حضور این پزشکان نیک اندیش  در نظر گرفته شده است.

  این عضو هیئت علمی دانشگاه خاطرنشان کرد: تیم جراحان فوق تخصصی مرهم تا کنون بیش از  چهار هزار و ۵۰۰  عمل جراحی  رایگان شکاف کام و لب و ناهنجاری های  جمجمه و سر و صورت را به انجام رسانده و باعث افتخار است که برای نخستین مرتبه در استان خراسان رضوی به نیشابور سفر خواهند کرد.

به گفته این مقام مسئول بالغ بر ۴۰۰ نفر از افرادی که مشکل شکاف کام و لب و ناهنجاری های سر و صورت داشتند در سامانه مرهم ثبت نام کردند که از میان افراد واجد شرایط اکثریت نیشابوری و تعداد زیادی از خراسان رضوی، جنوبی و شمالی هستند. پیش بینی می شود روزانه 65 نفر مورد عمل جراحی قرار گیرند.

رییس دانشکده علوم پزشکی در پایان گفت: امروز خرسندم که با کمک خیرین و تلاش شبانه روزی همکاران دانشکده و کمک های وزارت بهداشت زیرساخت های لازم برای حضور این پزشکان گرامی فراهم شده است. حضور این تیم پزشکی خیرخواه در نیشابور فرصتی مغتنم و الگویی برای جامعه پزشکی محسوب می شود . امید است با الگو گرفتن از این اقدام خیرخواهانه بتوان مرهم و مرحمی شد بر زخم بیماران و نیازمندان.

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٢٨ خرداد ١٣٩٨ - ١٣:٠١ / شماره خبر: ١٩١٩٠٣ / تعداد نمايش: 113

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج