وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

مدير كل آزمايشگاه هاي مرجع سلامت وزارت بهداشت خبر داد:

انتخاب آزمایشگاه مرجع سلامت بعنوان مرکز همکار سازمان جهانی بهداشت برای ششمین بار متوالی

مديركل آزمايشگاه هاي مرجع سلامت وزارت بهداشت از عضویت آزمایشگاه مرجع سلامت در بین مراکز همکار سازمان جهانی بهداشت خبر داد.

دكتر سيامك سميعي، مديركل آزمايشگاه هاي مرجع سلامت وزارت بهداشت در گفت و گو با وبدا، در تشریح فعالیت هاي آزمایشگاه مرجع سلامت تحت عنوان مرکز همکار سازمان جهاني بهداشت گفت: اجرا و توسعه برنامه ارزیابی خارجی کیفیت برای آزمایشگاه های بهداشتی کشورهای منطقه از جمله فعاليت های آزمایشگاه مرجع سلامت است.

وي گفت: ارائه آموزش های علمی و تخصصی در ارتباط با استانداردهای آزمایشگاهی و الزامات نظام مدیریت کیفیت در آزمایشگاه پزشکی و مهارت آزمایی هدف ديگري است كه در آزمایشگاههای مرجع سلامت دنبال مي شود.

دكتر سميعي پشتیبانی از کشورهای متقاضی منطقه از طریق کمک به تدوین استانداردهای منطقه ای مطابق با دستورالعملها و راهنماهای سازمان جهانی بهداشت را فعاليت ديگر اين همكاري ها عنوان كرد و گفت: به اشتراک گذاشتن دانش و تجربه با کشورهای منطقه برای کسب اطمینان از کیفیت کیت ها و تجهیزات آزمایشگاه پزشکی قبل و بعد از ورود به بازار مصرف اهميت زيادي دارد كه از بركات روابط بين المللي محسوب مي شود.

مديركل آزمايشگاه هاي مرجع سلامت وزارت بهداشت خاطرنشان كرد: استمرار اقدامات ملی در حوزه الزامات ایمنی زیستی و مدیریت بیوریسک در راستای مقررات بین المللی بهداشت(IHR) و عضویت فعال در شبکه های آزمایشگاهی منطقه ای و بین المللی با هدف ترویج کیفیت خدمات آزمایشگاهی و ارتقای بهداشت جهانی نيز در راستاي همين تعامل حاصل مي شود.

وي متذكر شد: برجسته کردن اهمیت بیماری های غیرواگیر در برنامه های کشوری با تاکید بر دیابت و برنامه های کنترل سرطان هدفي است كه با تداوم تلاش ها و تجارب بين المللي موفقيت بيشتري كسب خواهد كرد.

دكتر سميعي در پایان افزود: آزمایشگاه مرجع سلامت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی که بالاترين نهاد سياستگذار در نظام آزمايشگاههای پزشکی کشور است، تنها مرکز همکار آزمایشگاهی سازمان جهانی بهداشت در منطقه مدیترانه شرقی(EMRO) است و همکاری های آن با مسئولان آزمایشگاهی سازمان جهانی بهداشت در تدوین راهنمای استقرار گام به گام نظام مدیریت کیفیت و تهیه چهارچوب راهبردی برای تقویت خدمات آزمایشگاه های سلامت موثر بوده است./207

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٤ تير ١٣٩٦ - ١٠:٠٢ / شماره خبر: ١٦٢٦٣٠ / تعداد نمايش: 7541

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج