وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

نایب رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی:

نمایندگان مجلس به دنبال تعریف منابع پایدار برای طرح تحول سلامت هستند

کیان‌پور گفت: طرح تحول سلامت اكنون پنجمين سال خود را سپرى مى كند و نمايندگان مجلس براى ادامه اين طرح به دنبال آن هستند كه منابع پايدارى را در بودجه كشور تعريف كنند و در برنامه ششم توسعه به اين موضوع به طور ويژه اى توجه شده است.

به گزارش وبدا، مجيد كيان پور نایب رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح تحول سلامت و تاثير مثبت آن در حوزه سلامت كشور گفت: كشور به زيرساخت هايى نياز دارد كه يكى از آنها بهداشت و درمان است، بايد افق برنامه ريزى ها در حوزه سلامت طورى مشخص شود كه بنابر فرمايش مقام معظم رهبرى، وزارت بهداشت و تامين اجتماعى به گونه اى عمل كنند كه بيماران و خانواده آنها در هنگام بيمارى چيزى جز دغدغه و رنج بيمارى نداشته باشند.

وى ادامه داد: خوشبختانه طرح تحول سلامت اين دغدغه مهم مقام معظم رهبرى را تحقق بخشيد اما براى ادامه مسير نياز به منابع پايدارى دارد كه وزارت بهداشت بتواند بدون هرگونه دغدغه خاطر از درآمد مشخصى، بودجه خود در حوزه بهداشت و درمان به منظور ارتقا سلامت مردم را تامين كند.

كيان پور با بيان اينكه در چهارسال گذشته به يمن اجراى طرح تحول سلامت قدم هاى خوبى در حوزه سلامت برداشته است، تصريح كرد: طرح تحول سلامت اكنون پنجمين سال خود را سپرى مى كند و نمايندگان مجلس براى ادامه اين طرح به دنبال آن هستند كه منابع پايدارى را در بودجه كشور تعريف كنند و در برنامه ششم توسعه به اين موضوع به طور ويژه اى توجه شده است.

نماينده درود و ازنا در مجلس شوراى اسلامى افزود: بايد تلاش كنيم تا منابع پايدار طرح تحول سلامت به گونه اى تخصيص پيدا كند كه وزارت بهداشت بدون هيچ دغدغه خاطرى بتواند منابع مالى خود را تامين كند و بودجه مراكز بهداشت و درمان را به ميزان كافى در اختيار آنها قرار دهد تا بتوان در حوزه سلامت خدمات بهترى به مردم داده شود.

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٢٥ آذر ١٣٩٦ - ١٣:٤٢ / شماره خبر: ١٧٠٢٢٨ / تعداد نمايش: 1835

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج