وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان:

توجه به سرطان یکی از اولویت‌های شمال کشور است/ "آموزش " راهکاری مهم برای برون رفت از مشکلات


رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان با اشاره به این که توجه به سرطان یکی از اولویت‌های شمال کشور است، گفت: آمار سرطان در استان‌های گلستان، گیلان و مازندران بالاست که باید در این زمینه توجه شود.

به گزارش وبدا، دکترعبدالرضا فاضل در هفتمین جلسه شورای سیاستگذاری کلان منطقه یک کشور که در گرگان برگزار شد، اظهار کرد: حرکت به سمت دانشگاه نسل سوم اولویتی مهم است، در این جلسه موضوعات مهم آموزشی در بخش‌های سرطان، گیاهان دارویی و حرکت به سمت دانشگاه نسل سوم مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت.


وی توجه به درمان و بهداشت را از اولویت‌های وزارتخانه بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ذکر کرد و گفت: آموزش یک مسئله مهم برای برون رفت از مشکلات است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان با بیان اینکه 3 هزار دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان در حال تحصیل هستند، ابراز کرد: دانشجویان در مقاطع مختلف کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا تحصیل می‌کنند و درمان بسیاری از بیماران قرار است به دست این قشر برطرف شود.

دکتر فاضل بر لزوم ساماندهی گیاهان دارویی تاکید کرد و گفت: گیاهان دارویی و طب ایرانی باید با روش علمی دنبال شود تا بتواند خروجی موثر داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه توجه به سرطان یکی از اولویت‌های شمال کشور است، اظهار کرد: آمار سرطان در استان‌های گلستان، گیلان و مازندران بسیار بالاست که باید در این زمینه توجه شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان افزود: آموزش در زمینه سرطان، پیشگیری و درمان یک مسئله اساسی است و در این جلسه قرار است پیرامون مراکز تیپ یک، تیپ دو و تیپ سه سرطان تصمیم‌گیری شود.

دکترفاضل، ترویج آموزش مجازی در سطح دانشگاه علوم پزشکی را از دیگر اولویت‌های مهم خواند و گفت: برای حرکت به سمت نسل سوم باید آموزش مجازی در اولویت قرار بگیرد.

گفتنی است این جلسه با حضور روسای دانشگاه‌های منطقه یک کشور «گلستان، مازندران، گیلان، بابل، سمنان و شاهرود» در شهرستان گرگان برگزار شد./137/205

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٢٥ بهمن ١٣٩٦ - ١٢:٤٨ / شماره خبر: ١٧٣١١٥ / تعداد نمايش: 2440

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج