وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون اجتماعی وزارت بهداشت در مجمع سلامت استان سمنان عنوان کرد:

مجامع سلامت، ابزاری برای تسهیل مشارکت مردم و اجتماعی شدن سلامت

معاون اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: شعار دومین مجمع ملی سلامت در سال 1397، مشارکت مردم در تحول سلامت است.

 

به گزارش وبدا،  دکتر سیدمحمد هادی ایازی معاون اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز در مجمع سلامت استان سمنان پیرامون رویکرد نوین برای تحقق سلامت همگانی و کاهش نابرابری ها در سلامت سخنرانی کرد.

 

معاون اجتماعی وزارت بهداشت، ضمن اشاره به این‌که دین مقدس اسلام، حاوی نکات غنی و ظریف از بهداشت کامل در زندگی فردی و اجتماعی می باشد، بیان داشت: عمل به توصیه‌‌های بهداشتی، ضامن سلامت فردی و اجتماعی انسان ها است.

 

وی با بیان این‌که سلامت روان، سلامت جسمی، سلامت اجتماعی و سلامت معنوی ابعاد سلامت فرد می باشند، گفت: نظام سلامت در کنار انجام مأموریت های موظف خود باید به سمت مردم و جامعه حرکت کند تا با کار بین بخشی و حمایت طلبی و با مشارکت مردم بتواند سلامت را برای جامعه فراهم کند.

 

دکتر ایازی تصریح کرد: کانون سلامت محله یک نوع تشکل اجتماع محور محلی است که توسط مردم ساکن در هر یک از محلات  شهر و روستا تشکیل می‌شود و افزایش مشارکت مؤثر، کارآمد، پویا و خلاق مردم در توسعه سلامت  خود، خانواده و محله، تقویت روحیه خودباوری، اعتماد به‌ نفس و احساس ارزشمند بودن مردم از طریق مشارکت در انجام کارهای داوطلبانه و خیرخواهانه، نهادینه سازی مشارکت و همکاری های مردم درتوسعه محله، بسیج، هدایت و مدیریت ظرفیت‌های مردمی در پاسخ‌دهی به معضلات و مشکلات سلامت محله، ارتقای سطح مهارتهای مردم در عرصه‌های مختلف سلامت و سازماندهی مردم در پذیرش مسئولیت‌ اجتماعی سلامت از اهداف این کانون است.

 

وی ضمن اشاره به چارت ارتباط مجامع سلامت محله، استان و ملی، تصریح کرد: به ترتیب شورای عالی سلامت و امنیت غذایی در بالاترین سطح، مجمع ملی سلامت، مجمع سلامت استان، مجمع سلامت شهرستان، مجمع سلامت محله در پایین تر سطح از این چارت قرار دارد که بدین وسیله این ارتباط تشکیل می شود.

 

 

معاون اجتماعی وزارت بهداشت با بیان این‌که شعار دومین مجمع ملی سلامت در سال 1397 مشارکت مردم در تحول سلامت است، افزود: فراهم نمودن امکان مشارکت ساختارمند برای مردم و شناسایی و هدایت منابع مختلف در جهت پاسخگویی به نیازهای سلامت و فراهم نمودن امکان انتقال صدای مردم در زمینه سلامت از سطح محله به سطوح بالاتر از نتایج برگزاری مجمع ها در سطح استانی و شهرستانی است.121/205

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٢٨ فروردين ١٣٩٧ - ١٦:٣٣ / شماره خبر: ١٧٥٤٥٦ / تعداد نمايش: 926

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج