وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

مشاور وزير و مديركل تجهيزات پزشكي وزارت بهداشت در حاشیه بازدید از بیست و یکمین نمایشگاه بین‌المللی تجهیزات پزشکی، دندان پزشکی، آزمایشگاهی و دارویی عنوان كرد:

حدود هزار تولیدکننده تجهیزات پزشکی در کشور داریم

 

مشاور وزير و مديركل تجهيزات پزشكي وزارت بهداشت با بيان اينكه در کشور حدود هزار تولیدکننده تجهیزات پزشکی داریم، گفت: این هزار تولیدکننده، ۳۰ درصد سهم بازار و حدود ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار را تأمین می‌کنند.

به گزارش وبدا، دكتر رضا مسائلی، در حاشیه بازدید از بیست و یکمین نمایشگاه بین ‌المللی تجهیزات پزشکی، دندان پزشکی، آزمایشگاهی و دارویی، گفت: امروز در بیست و یکمین نمایشگاه ایران هلث، حدود ۵۰ محصول دانش بنیان و فن‌ آور در حوزه تجهیزات پزشکی در کشور رونمایی شد و تفاوتی که این محصولات با نمونه‌ های سال‌ های گذشته داشتند، عمق تکنولوژی این محصولات و کلاس خطر بالای آنها است.

وي افزود: خوشبختانه تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی کشور توانسته اند برای تولید محصولات خود، پروانه ساخت از وزارت بهداشت بگیرند و تلاش‌ های صورت گرفته موجب شد دو اتفاق مهم در حوزه تجهیزات پزشکی را شاهد باشیم كه اين دو اتفاق توسعه صادرات و الزام تولیدکنندگان به اخذ استاندارد‌های اتحادیه اروپا است.

مشاور وزير و مديركل تجهيزات پزشكي وزارت بهداشت با بيان اينكه در سال جاری صادرات تجهیزات پزشکی ۱۰ برابر رشد خواهد داشت، ادامه داد: قراراست، صادرات تجهيزات پزشكي از ۲۴ میلیون دلار به ۲۴۰ میلیون دلار برسد که در اين راستا کار متراکم و سنگینی  در بخش خصوصی انجام شده است و دولت زمینه ‌سازی حضور تولیدکنندگان در نمایشگاه‌های مختلف در اقصی نقاط دنیا را فراهم خواهد کرد.

وی ادامه داد: الزام تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی به اخذ استاندارد‌های اتحادیه اروپا برای آن است که تولیدکنندگان بتوانند در راستای ارتقای کیفیت گام بردارند و این موضوع  ریل‌سازی و ایجاد زیرساخت اساسی در توسعه صادرات است.

مشاور وزير و مدیرکل اداره تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت يادآور شد: لازمه اخذ استاندارد‌های اتحادیه اروپا حضور در بازار‌های بین ‌المللی کشور‌های دیگر است که راهبرد مهم وزارت بهداشت در سال ۹۷ با همکاری سایر ارگان‌ های دولتی محسوب می شود.

وي با اشاره به رونمایی از یک اتاق عمل کاملا ایرانی گفت: تمام محصولات این اتاق عمل را تولید‌کنندگان تجهیزات پزشکی کشورمان تولید کرده‌اند و وزارت بهداشت به عنوان متولی سلامت جامعه ضمن اینکه باید از تولیدکنندگان حمایت کند، باید بر کیفیت نیز نظارت داشته باشند.

دكتر مسائلي با بیان اینکه در کشور حدود هزار تولیدکننده تجهیزات پزشکی داریم، گفت: این هزار تولیدکننده، ۳۰ درصد سهم بازار و حدود ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار را تأمین می‌کنند و نقطه اتكاي تأمين تجهيزات پزشكي بيمارستان ها و مراكز درماني هستند./٢٠٧

نسخه چاپي ارسال به دوست

جمعه ١ تير ١٣٩٧ - ١٧:٣٠ / شماره خبر: ١٧٧٩٨٠ / تعداد نمايش: 1078

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج