وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

در مقایسه آماری سه دوره اخیر المپیاد قهرمانی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی اعلام شد؛

مشارکت ۵۸ دانشگاه در سیزدهمین المپیاد ورزش‌های قهرمانی وزارت بهداشت و یک رکورد

براساس آمار اداره تربیت بدنی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و ارائه جدول آماری در سه دوره اخیر المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی، تعداد ۱۷۵۸ ورزشکار در سیزدهمین المپیاد قهرمانی دانشجویان پسر وزارت بهداشت حضور داشتند. این درحالی است که در المپیاد قهرمانی دانشجویان پسر در سال های ۹۳ و ۹۵ به ترتیب، ۱۵۸۳ و ۱۶۴۷ ورزشکار حضور داشتند.

به گزارش وبدا، طبق آماری که از سوی اداره تربیت بدنی معاونت فرهنگی ودانشجویی وزارت بهداشت تهیه و استخراج شده، بیشترین میزان مشارکت دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی در سه دوره گذشته المپیاد قهرمانی دانشجویان پسر وزارت بهداشت مربوط به دوره سیزدهم است که امسال به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد.

براساس این گزارش، در سیزدهمین دوره المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی سال جاری ۵۸ دانشگاه حضور داشتند که نسبت به دو دوره گذشته شاهد افزایش مشارکت دانشگاه‌ها بودیم. در سال های ۹۳ و ۹۵ در المپیادهای ورزش‌های قهرمانی دانشجویان پسر که به ترتیب در تبریز و اصفهان برگزار شد، مشارکت دانشگاه‌ها به ترتیب ۴۴ و ۵۳ دانشگاه بود.

در مجموع در سیزدهمین دوره المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، ۲۳۵۷ شرکت کننده متشکل از ورزشکار، مربی، سرپرست و همراه حضور داشتند. در حالی که در المپیاد سال ۹۳ دانشجویان پسر، ۲۰۵۷ شرکت کننده حضور داشته و در سال ۹۵ نیز در مجموع در المپیاد قهرمانی دانشجویان پسر وزارت بهداشت به میزبانی اصفهان، ۲۲۸۱ شرکت کننده حضور داشتند. 

بنابر این گزارش، به منظور آگاهی از آمار و ارقام سه دوره المپیاد دانشجویان پسر وزارت بهداشت در سال های ۹۳، ۹۵ و ۹۷ جدولی تهیه شده است که از نظر می‌گذرد:

آمار شرکت کنندگان (ورزشکاران، مربیان و سرپرستان) به تفکیک در سه دوره گذشته المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان پسر وزارت بهداشت

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ١٣ آبان ١٣٩٧ - ١٣:٢٠ / شماره خبر: ١٨٣١٧٩ / تعداد نمايش: 386

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج