وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اعلام کرد:

پنجاه زایمان طبیعی بدون درد در بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) زاهدان در ماه گذشته

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اشاره به پنجاه مورد زایمان طبیعی بدون درد در بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) زاهدان در ماه گذشته، اعلام کرد: علاوه بر افزایش موارد زایمان طبیعی در بیمارستان علی ابن ابی طالب (ع) زاهدان که به روش بدون درد و با استفاده از روش بی حسی نخاعی (اسپینال) انجام می شود، میزان سزارین در  نخستین زایمان بانوان زاهدانی 5 درصد کاهش یافته است.

 به گزارش وبدا، دکتر قاسم میری علی آباد با اشاره به اثرات ملموس افزایش زایمان طبیعی و کاهش سزارین در ارتقای سلامت بانوان گفت: این دستاوردها از اثرات طرح تحول نظام سلامت است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با بیان این مطلب که ترویج زایمان طبیعی با برگزاری دوره های آموزشی از برنامه های مشترک حوزه بهداشت ودرمان می باشد، خاطرنشان کرد: با عنایت به هدف کلی برنامه ترویج زایمان طبیعی که یکی از عوامل ارتقای سلامت مادران و نوزادان در کشور است، این دانشگاه نیز گام های  موثری درخصوص اجرای بهتر این برنامه انجام داده است.

 وی افزود: اجرای زایمان طبیعی به روش بدون درد و از طریق بی حسی نخاعی (اسپینال) در برخی از  بیمارستان های دارای بلوک زایمانی استان در حال اجرا و در برخی دیگر از بیمارستان ها در حال برنامه ریزی است.
دکتر میری علی آباد همچنین، بهینه سازی فضای فیزیکی و بهبود شرایط بلوک های زایمانی را یکی از ضروری ترین برنامه های حوزه سلامت عنوان کرد و افزود: علاوه بر پیگیری روند تجهیز بلوک های زایمانی در مرکز استان و سراوان، خوشبختانه کار تجهیز بلوک های زایمان در بیمارستان امام خمینی (ره) خاش پایان یافته است.302/119

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ١٤ آبان ١٣٩٧ - ٠٩:٢٥ / شماره خبر: ١٨٣٢٢٥ / تعداد نمايش: 465

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج