وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

سخنگوي وزارت بهداشت در نشست خبري درخصوص سالگرد زلزله کرمانشاه عنوان کرد:

اعزام 7350 مصدوم كمتر از بيست ساعت در شرايط قطع برق و تاريكي

سخنگوي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص زلزله سال گذشته کرمانشاه  گفت: در این حادثه 7350 مصدوم كمتر از بيست ساعت در شرايط قطع برق و تاريكي به مراکز درمانی اعزام شدند.

به گزارش وبدا، دکتر حریرچی در نشست خبری هفتگی ضمن بیان این مطلب به برخی اقدامات انجام شده مهم در آن زمان که مورد تقدیر مجامع بین المللی و ثبت رکوردهای جهانی در خدمت رسانی به مردم در شرایط بحرانی شد اشاره کرد و گفت: از جمله این اقدامات اعزام 7350مصدوم، كمتر از بيست ساعت در شرايط قطع برق و تاريكي، استقرار شش بيمارستان سيار در كمتر از 15ساعت، انجام 1980عمل جراحي در كمتر از سه روز، انجام موفق حدود 100 عمل جراحي پيوند عضو، عدم وجود كمبود دارو و تجهيزات براي اولين بار با توجه به وسعت حادثه، عدم وجود كمبود خون و فرآورده هاي خوني با توجه به تعداد مصدومين و کنترل کامل بيماري‌های واگير بوده است.


وی در ادامه به تعمیر کامل 190 باب واحد بهداشتی درمانی آسیب دیده تا خرداد ماه امسال اشاره کردو گفت: ساخت 45 باب خانه بهداشت و 7 مرکز جامع سلامت جدید به همت خیّرین که 30 واحد آنها قابل افتتاح است و مابقی تا خرداد 98 افتتاح خواهد شد.

سخنگوی وزارت بهداشت همچنین به مقاوم سازی و بازسازی بیمارستان آسیب دیده سرپل ذهاب اشاره کرد و گفت: این بیمارستان از اول آذر بهره برداری خواهد شد  که البته در این فاصله در بیمارستان موقت بانگر با ظرفیت بیشتر از تخت های قبلی شهرستان خدمت رسانی انجام می شد.

دکتر حریرچی از دیگر اقدامات انجام شده درخصوص زلزله سال گذشته کرمانشاه به تعمیر و بازسازی بیمارستان قصر شیرین که در حال اتمام است، اشاره کرد و گفت: احداث یک بیمارستان 50 تختی توسط خیّرین کاشان در سرپل ذهاب آغاز شده است . یک بیمارستان 96 تختی توسط خیّرین و بانک ها در اسلام آباد غرب ساخته می شود و  بیمارستان 32 تخته شهرستان ثلاث باباجانی نیز در حال اتمام است و همچنین بیمارستان موقت در ثلاث باباجانی تا آخر آبان ماه راه اندازي خواهد شد .

سیاست وزارت بهداشت کماکان حمایت از تولید داخلی دارو و مواد اولیه و موثر ایرانی است

سخنگوی وزارت بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: علی رغم تمام تهدیدات و تحریم های دشمنان ملت ایران، میزان خودکفایی در تولید دارو و مواد اولیه دارویی در کشور در سال های اخیر به میزان چشمگیری افزایش یافته است و همانطور که قبلا اعلام شده است، 98 درصد مقدار عددی و 70 درصد مقدار ریالی داروی مصرفی مردم ایران، تولید داخلی است.

دکتر حریرچی در ادامه افزود: خبر جدید و خوشحال کننده این است که هم اکنون سهم مواد اولیه و موثر ایرانی در تولید داروی کشور به 67درصد رسیده است که در مقایسه با کشورهای هم سطح مان، رکورد کم نظیری است، در سال 95 این سهم 54درصد بوده است.

وی همچنین گفت: سیاست وزارت بهداشت کماکان حمایت از تولید داخلی دارو و مواد اولیه و موثر ایرانی است و از مردم و پزشکان عزیز درخواست همکاری بیشتر و حمایت از دانشمندان و داروسازان متعهد کشور خودمان در تولید داروی مورد نیاز کشور عزیزمان را داریم./206/207

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ١٤ آبان ١٣٩٧ - ١١:٣٢ / شماره خبر: ١٨٣٢٤١ / تعداد نمايش: 769

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج