وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

نایب رييس كميسيون بهداشت و درمان مجلس شوراي اسلامي:

می توانیم با تكيه بر ظرفيت ٣٠ درصدي پذيرش بومي در مناطق محروم، به تدريج از ميزان تعهدات عمومي فارغ التحصيلان بكاهيم

نایب رييس كميسيون بهداشت و درمان مجلس شوراي اسلامي گفت: چنانچه به صورت برنامه ريزي شده و با توجه به بستر قانوني مبني بر اختصاص ظرفيت ٣٠ درصدي پذيرش دستيار برای پوشش مناطق محروم كشور عمل كنيم، خواهيم توانست به تدريج از ميزان تعهدات عمومي فارغ التحصيلان کاسته و در مناطق محروم بر ظرفيت متعهدين به خدمت مناطق محروم تكيه كنيم.

به گزارش وبدا، دكتر سيدمرتضي خاتمي در جلسه كميسيون عالي تعهدات كه با حضور وزير بهداشت برگزار شد، درخصوص اهداف اين جلسه گفت: اين جلسه در قالب كميسيون عالي سیاستگذاری مقررات تعهدات در چهارچوب قوانین موضوعه و با هدف اتقان و استحكام بيشتر در مورد عمل به تعهدات و ایجاد انسجام و وحدت رويه در سطح دانشگاه ها برگزار شد.

نماينده مردم ماهنشان و ایجرود در مجلس شوراي اسلامي افزود: همچنین در اين جلسه مباحثي پيرامون نحوه اخذ تعهدات و انواع تضامين مورد بحث و بررسي قرار گرفته و تصميمات خوبي اتخاذ شد. از جمله این تصميمات اين بود كه بايد بر جذب نیروهای تخصصی مناطق محروم نگاه ويژه ای داشته باشيم تا از حيث تامین نيروها بي نياز شوند. با توجه به برنامه ریزی های انجام شده از سوی وزارت بهداشت در این زمینه، این وزارتخانه در اين مسير حركت می کند. 

نایب ریيس كميسيون بهداشت و درمان مجلس شوراي اسلامي با اشاره به نظر مثبت وزير بهداشت مبني بر کاهش تدریجی دوره طرح، بومي گزيني و استفاده از ظرفيت بومي مناطق محروم در آموزش پزشكي، خاطرنشان كرد: با توجه به بستر قانوني مبني بر اختصاص ظرفيت ٣٠ درصدي پذيرش دستيار به مناطق محروم كشور، چنانچه به صورت برنامه ريزي شده عمل كنيم، خواهيم توانست به تدريج از ميزان تعهدات عمومي فارغ التحصيلان بكاهيم و در سال های آتی به تدریج، مناطق محروم بر ظرفيت متعهدين به خدمت خود، تكيه كنند. در این راستا، تاکید شد اخذ تعهدات در دانشگاه های مناطق محروم ذیربط انجام شده و در ابتدای دوره دستیاری، نوع و میزان تعهدات و تضامین به صورت شفاف تبیین و تعیین تکلیف شود./٢٠٧

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ١٥ آبان ١٣٩٧ - ١٤:٤٥ / شماره خبر: ١٨٣٣٠٨ / تعداد نمايش: 722

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج