وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

در نشست هم اندیشی روسا و مشاورین امور زنان و خانواده دانشگاه های آموزش عالی سلامت کشور در نیشابور مطرح شد:

بزرگترین هدیه به زنان، ایجاد تعادل بین نقش های اجتماعی و فردی آن ها است

مشاور امور زنان و خانواده وزیر بهداشت در پنل تخصصی نخستین نشست هم اندیشی روسا و مشاورین امور زنان و خانواده دانشگاه های منطقه نهم آمایش آموزش عالی سلامت کشور در نیشابور گفت: بزرگترین هدیه به زنان، ایجاد تعادل در نقش های اجتماعی و فردی آن ها است. 
 
به گزارش وبدا، دکتر ساره محمدی با بیان این مطلب افزود: همه در ایجاد تعادل بین نقش های مختلف زنان در حوزه های اجتماعی‌ و فردی مسئولیت داریم و هدف ما به حداقل رساندن آسیب های زنان در سطوح خانواده و اجتماع است.
 
وی با اشاره به اینکه نیمی از جمعیت کشور را زنان تشکیل می دهند، خاطرنشان کرد: در حال حاضر در جهت کاهش بار بیماری های غیر واگیر که در میان زنان شیوع زیادی پیدا کرده است، گام های موثری برداشته ایم و امید داریم که با مشارکت دستگاه های اجرایی و دانشگاه های علوم پزشکی شاهد ارتقای سلامت در میان زنان باشیم.
 
تکلیف دستگاه های اجرایی جهت ایجاد شرایط حضور بانوان در توسعه متوازن و پایدار جامعه 
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی نیشابور نیز در این پنل تخصصی اظهار داشت: گفت و گوهای تخصصی و چالش برانگیزی که در این نشست مطرح شد، سنگ بنای پایه گذاری اقداماتی موثر در حوزه سلامت زنان و خانواده خواهد بود.
 
دکتر محسن عظیمی نژاد افزود: کشور ما به ده منطقه آمایش آموزش عالی در حوزه سلامت تقسیم شده که استان های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی در منطقه نهم واقع شده اند و ما امروز این افتخار را داریم که نخستین نشست هم اندیشی حوزه سلامت زنان و خانواده منطقه نهم را در نیشابور برگزار کنیم.
 
وی بیان کرد: با توجه به تاکید برنامه ششم توسعه به استفاده از ظرفیت های زنان، دستگاه های اجرایی مکلفند تا پایان این برنامه شرایط حضور بانوان را در توسعه متوازن و پایدار جامعه فراهم کنند.
 
دکتر عظیمی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه سلامت شهرستان، خاطرنشان کرد: توسعه بلوک زایمانی بیمارستان حکیم و پایه گذاری ساخت مرکز پزشکی مادر و جنین شمس شرق در اسفند ۹۵ از اقدامات توسعه ای حوزه سلامت بانوان نیشابور در سال های گذشته است.
 
وی با تاکید بر اهمیت فعالیت های نرم افزاری و آموزشی حوزه سلامت و بهداشت زنان، تصریح کرد: بررسی وضعیت باورهای زنان نیشابوری پیرامون سلامت مادر و کودک، اخذ اجازه راه اندازی و پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد رشته مامایی در مهرماه ۹۸، ویزیت روانپزشکی برای مادران باردار بستری در بخش زایمان بیمارستان های نیشابور و حرکت به سوی زایمان بدون درد، اهم فعالیت های انجام شده در بخش نرم افزاری حوزه سلامت زنان این شهرستان است.
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی نیشابور در پایان یادآور شد: در صورت تامین اعتبار سفر اردیبهشت رئیس جمهور به نیشابور، پس از ساخت بیمارستان سوم شهرستان، مرکز پژوهشی، آموزشی و درمانی حکیم به بیمارستان زنان تبدیل خواهد شد.302/147

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ١٣ آذر ١٣٩٧ - ١١:٠١ / شماره خبر: ١٨٤٣٤٤ / تعداد نمايش: 534

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج