وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون بهداشت وزارت بهداشت در بازدید از مراکز بهداشتی حاشیه شهر اراک:

تشکیل پرونده الکترونیک سلامت و تقویت بسته های خدمت طرح تحول نظام سلامت از اولویت های وزارت بهداشت

معاون بهداشت وزارت بهداشت از مراکز بهداشتی حاشیه شهر اراک بازدید کرد.

به گزارش وبدا، دکتر علیرضا رییسی در ابتدای سفر به استان مرکزی از مرکز خدمات جامع سلامت حضرت ولیعصر (عج) بازدید کرد.

در این بازدید که دکتر طاهر احمدی رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک نیز حضور داشت، دکتر رییسی عملکرد سامانه یکپارچه بهداشت "سیب"  و نحوه بهره برداری از این سامانه را در این مرکز مورد ارزیابی قرار داد و از نزدیک در جریان فعالیت های پزشکان و مراقبین سلامت قرار گرفت.

معاون بهداشت وزارت بهداشت ضمن اشاره به صنعتی بودن استان مرکزی گفت: توجه ویژه به بهداشت محیط و حرفه ای از جمله مواردی است که در حوزه بهداشت استان مرکزی به جدیت پیگیری می شود و در این مسیر با همکاری مستمر کارخانجات صنعتی می توانیم در ارتقای شاخص ها در این بخش گام برداریم.

معاون بهداشت، تشکیل پرونده الکترونیک سلامت در آینده و تقویت بسته های خدمت طرح تحول نظام سلامت را از اولویت های وزارت بهداشت خواند و افزود: حرکت به سوی نظام ارجاع الکترونیک و استقرار کامل آن از اهداف اصلی حوزه بهداشت در سراسر کشور است.   

دکتر رییسی افزود: اعتقاد ما بر این است که 75 درصد خدمات درمانی باید در سطح یک انجام شود و آن دسته از خدماتی که در این سطح قابل ارائه نیست باید به سطوح بالاتر تخصصی ارجاع شود.

دکتر رییسی، سپس از بخش های سلامت خانواده، بهداشت دهان و دندان، تغذیه، سلامت روان، بهداشت محیط و حرفه ای و سایر بخش های این مرکز جامع بازدید کرد.

در ادامه این سفر، دکتر رییسی از مرکز جامع خدمات سلامت شهری ارسطو در حاشیه شهر اراک بازدید کرد.

دکتر رییسی و هیات همراه ضمن ارزیابی فعالیت های مراقبین سلامت و نحوه بهره برداری از سامانه های الکترونیکی در راه خدمت رسانی به مراجعین  در این مرکز اظهار داشت: سلامت مادران باردار در مناطق حاشیه شهر از اهمیت بسزایی برخوردار است و تمام مراقبین سلامت می بایست ضمن پوشش کامل بهداشتی و درمانی این گروه از خدمت گیرندگان به ثبت الکترونیکی اقدامات انجام شده برای ایشان اهتمام ورزند.

معاون بهداشت ، حضور کارشناسان تغذیه و سلامت روان در مراکز بهداشتی پس از اجرای طرح تحول سلامت را مهم دانست و گفت: با استقرار کارشناسان تغذیه در مراکز جامع در مسیر کنترل بیماری های غیر واگیر و کاهش بار بیماری های قلبی عروقی، دیابت و فشار خون، قدم های موثری برداشته شده است.

دکتر رییسی ارتقای شاخص بهداشت دهان و دندان را از اهداف اصلی معاونت بهداشت عنوان کرد و افزود: باید تمام ظرفیت های موجود در حوزه دندانپزشکی مراکز جامع خدمات سلامت در خدمت آحاد مردم باشند.

همچنین همزمان با سفر معاون بهداشت وزارت بهداشت به استان مرکزی، رییس مرکز مدیریت شبکه، مدیرکل دفتر سلامت جمعیت خانواده و مدارس، رییس مرکز سلامت محیط و کار، مدیرکل دفتر سلامت روان و رییس اداره بهداشت دهان و دندان نیز به منظور ارزیابی فعالیت های حوزه بهداشت به شهرهای محلات، دلیجان، کمیجان شازند، تفرش، آشتیان و خنداب سفر کردند./216

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ١٣ آذر ١٣٩٧ - ١٣:٢٩ / شماره خبر: ١٨٤٣٥٠ / تعداد نمايش: 828

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج