وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون بهداشت وزارت بهداشت در اراک عنوان کرد؛

اجرای بیش از 100 طرح بهداشتی بعد از اجرای طرح تحول در استان مرکزی

 
 
معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: براساس سامانه نظرسنجی، 94 درصد مردم از فعالیت های حوزه بهداشت و برنامه های طرح تحول سلامت در حاشیه شهرها رضایت دارند.
 
به گزارش وبدا، دکتر علیرضا رییسی در نشست مشترک مدیران معاونت بهداشت وزارت بهداشت و هیات رییسه دانشگاه و مدیران دانشگاه علوم پزشکی اراک افزود: ارائه خدمات بهداشتی در حاشیه شهرها و دسترسی مردم  به خدمات بهداشتی، درمانی از جمله دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی ایران در طول 40 سال اخیر است و این برنامه ها با طرح تحول سلامت باعث افزایش رضایتمندی در بین مردم شده است. 
 
وی افزود: وضعیت فضاهای بهداشتی استان مرکزی و شاخص های مختلف بیماری های غیر واگیر از جمله فشار خون، بیماری های قلبی و عروقی از میانگین کشوری بهتر است.
 
دکتر رییسی اظهار داشت: وجود برنامه مدون در زمینه اجرای پایش و ارزیابی در استان مرکزی موجب شده که این استان در بیشتر حوزه ها از جمله بهداشت محیط، سلامت روان، بهداشت حرفه ای، تغذیه  دستاوردهای خوبی داشته باشد.   
 
وی افزود: در راستای اجرای طرح تحول سلامت 109 طرح بهداشتی در استان مرکزی آغاز شد که بیشتر این طرح ها به بهره برداری رسیده است.                 
 
معاون بهداشت وزارت بهداشت، گفت: با توجه به عملکرد دانشگاه علوم پزشکی اراک در اجرای فاز بهداشت برنامه تحول سلامت، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  از این طرح ها حمایت کامل می کند. 
 
دکتر رییسی افزود: امیدواریم با توجه به وضعیت خوب شاخص های بهداشتی استان مرکزی در آینده این استان به یکی از استان های پیشرو در حوزه بهداشت و اجرای برنامه پزشک خانواده کشور و نظام ارجاع تبدیل شود./216

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ١٤ آذر ١٣٩٧ - ١٠:٣٣ / شماره خبر: ١٨٤٤٠٨ / تعداد نمايش: 412

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج