وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس سازمان غذا و دارو خبر داد:

رونمایی از ۴۰ داروی جدید در دهه فجر/ کاهش ۶۰ درصدی قیمت برخی از داروها

رییس سازمان غذا و دارو از کمبود ۲۱ قلم دارو در کشور خبر داد و گفت: در زمینه داروی بیماران خاص و عمومی در دهه فجر، ۴۰ داروی جدید به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش وبدا، دکتر مهدی پیرصالحی در ادامه افزود: همچنین در بحث مواد اولیه نیز، اقداماتی در دست انجام است به طوری که در بخش‌های مختلف دارویی، با این اقدام سعی خواهیم کرد در بحث داروهای خارجی که در بازار بوده، کاهش قیمت محسوسی ایجاد شود.

رییس سازمان غذا و دارو تاکید کرد: در داروهای عمومی تا ۳۰ درصد و در مورد داروهای بیماران خاص حداقل ۴۰ درصد کاهش قیمت خواهیم داشت که البته در برخی موارد، این کاهش قیمت به ۶۰ درصد نیز می‌رسد.

پیرصالحی درباره کمبودهای دارویی تاکید کرد: قطعا تحریم‌ها مشکلاتی ایجاد می‌کند به طوری که در حال حاضر با کمبود ۲۱ قلم دارو مواجه هستیم، اما تمام دست‌ اندرکاران صنعت دارویی کشور تلاش می‌کنند تا کمترین اختلاف ایجاد شود.

وی با اشاره به اینکه تمام تلاشمان را می‌کنیم تا کمترین کمبود دارویی را در کشور داشته باشیم، خاطرنشان کرد: سعی می‌کنیم تا داروها با قیمت مناسب در دسترس بیماران قرار گیرد، اما در برخی شرایط ترجیح می‌دهیم مقداری قیمت‌ را اصلاح کنیم تا بتوانیم آن دارو را در بازار عرضه کنیم. در چنین شرایطی شاید کمی قیمت‌ها تغییرکنند، اما قطعا به قیمت داروی مشابه خارجی نخواهیم رسید./302/225

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٣٠ دی ١٣٩٧ - ١٠:٢٠ / شماره خبر: ١٨٥٩٦٠ / تعداد نمايش: 344

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج