وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

تاکید آیت الله سبحانی بر تداوم طرح تحول نظام سلامت

یکی از مراجع عظام تقلید با اشاره به خدمات صورت گرفته در حوزه بهداشت و درمان گفت: باید تلاش کنید تا ادامه مسیری که در زمینه طرح تحول قرار است انجام شود، صورت گرفته و شاهد خدمات رسانی گسترده به مردم باشیم.

 

به گزارش وبدا، آیت الله جعفر سبحانی، امروز در دیدار با دکتر نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن تسلیت به مناسبت ایام فاطمیه، اظهار کرد: حضرت فاطمه زهرا(س) با بیعت نکردن با خلافت، تشیع را تثبیت کرد، چرا که آنها می خواستند تشیع را از بین ببرند.

 

وی با اشاره به موضوع بهداشت و درمان، خاطرنشان کرد: موضوع بهداشت و درمان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و شریعت و فقه اسلام با طب و طبابت رابطه تنگاتنگ دارند.

 

این مرجع تقلید تصریح کرد: فقیه در تمامی مسائل که نیاز به نظر طبیب باشد، در ابتدا نظر او را پرسیده و بعد نظر حکم شرعی را می دهد، مثلا اگر طبیب تشخیص دهد که روزه گرفتن برای فلان شخص ضرر دارد، آنگاه مراجع هم حکم فقهی می دهند که نباید فرد روزه بگیرد که این نشان دهنده رابطه تنگانگ این دو گروه است.

 

آیت الله سبحانی عنوان کرد: ما دو گروهی هستیم که در یک مسیر حرکت می کنیم، موضوع را شما معین کرده و  حکم اسلامی را علما و مراجع می گویند.

 

وی با اشاره به خدماتی که دکتر هاشمی، وزیر پیشین بهداشت ارائه کرده، بیان کرد: توقع است اقداماتی که دوست عزیزمان آقای هاشمی انجام داده را دنبال کنید، آیا اقتصادی هست یا نه، موضوع دیگری است، ایشان با نیتی صالحی آمده بودند و ما نیز موافق نبودیم که ایشان در میانه راه، کار را رها کنند و حالا مصلحت دیده است، ولی شما اقدامات را همانگونه ادامه دهید.

 

این مرجع تقلید با تاکید بر اجرای طرح تحول نظام سلامت، گفت: طرح تحول سلامت باید به گونه ای دنبال شود که همه دریابند این دو وزیر، کار یکدیگر را دنبال می کنند و این مهم است.

 

آیت الله سبحانی با اشاره به خدمات صورت گرفته در روستاها و مراکز دور افتاده، یادآور شد: در روستاها شاهد هستیم که به چه صورت خدمات ارائه می شود، اما نیاز است که تلاش بیشتری صورت گرفته و نظارت گسترده تری انجام تا در صورت نیاز، باز هم در راستای خدمات رسانی به روستائیان بکوشیم.

 

آیت الله سبحانی، به احداث بیمارستان هزار تخت خوابی قم اشاره کرد و گفت: عملیات آغاز احداث این بیمارستان آغاز شده و امیدواریم که هر چه زودتر به ثمر نشسته و نیاز مردم قم را برطرف کند.

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ١٨ بهمن ١٣٩٧ - ٠٩:٠٢ / شماره خبر: ١٨٦٨٣٦ / تعداد نمايش: 716

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج