وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وزیر بهداشت در دیدار با آیت الله العظمی نوری همدانی:

وزارت بهداشت به دنبال تقويت رويكرد جامعه نگري در دانشگاه های علوم پزشکی است

 
 
 
وزير بهداشت گفت: اگر دانشجویان، دیرینه ارزشمند خود را بازشناسی کنند، از بی خویشتنی رها شده و با فرهنگ و مردم بیشتر آشنا می شوند.
 
 
به گزارش وبدا، دكتر سعيد نمكي در دیدار با آیت الله العظمی نوری همدانی، اظهار كرد: طرح تحول نظام سلامت به عنوان یکی از طرح های دستگیرانه دولت توانست در توسعه زیرساخت ها، کاهش هزینه های بیماران و تامین داروهای بیماران خاص و صعب العلاج موفق باشد.
 
وزير بهداشت افزود: امیدواریم در سال 98 که به دلیل تحریم های ظالمانه، وضعیت اقتصادی کشور دشوار است، بتوانیم طرح تحول سلامت را با قوت و شدت ادامه دهیم و از بیماران کم بضاعت، دستگیری و حمایت بيشتري کنیم. 
 
دكتر نمكي بيان كرد: امیدوارم بتوانم از تجارب دوران گذشته ام در جهت اقتصادی کردن روش های اجرایی در وزارت بهداشت بهره گيرم.
 
وزير بهداشت با بيان اينكه یکی از الزامات قانونی وزارت بهداشت اجرای پزشکی خانواده، نظام ارجاع، راهنماهای بالینی و پرونده الکترونیک است که باید آن را اجرا کنیم، تصريح كرد: در حوزه آموزش پزشکی به دنبال جامعه نگر کردن دانشگاه ها هستیم تا گرایش به جامعه نگری را در دانشگاه های علوم پزشکی تقویت کنیم.
 
دكتر نمكي خاطرنشان كرد: در حوزه پزشکی به جای آموزش های بیمارستانی صرف، باید دید جامعه محور شدن را تقویت كنيم و دانشجویان باید با بزرگان طب ایرانی بیشتر آشنا شوند.
 
وزير بهداشت عنوان كرد: اگر دانشجویان دیرینه ارزشمند خود را بازشناسی کنند، از بی خویشتنی رها شده و با فرهنگ و مردم بیشتر آشنا می شوند.
 
دكتر نمكي با بيان اينكه به نهادینه شدن تقدم بهداشت بر درمان تاکید و توجه ویژه داریم، يادآور شد: در دورانی که معاون بهداشت وزارت بهداشت بودم، كودكان را با 5 دلار علیه 6 بیماری مهلک مسری، واکسینه کردیم، اما بیماری های غیرواگیر که امروز نظام هاي سلامت دنیا و ایران را گرفتار کرده، نمی توان با واکسن کنترل کرد.
 
وزير در پايان تاكيد كرد: مصمم هستیم که با لطف خدا و راهنمایی ها و ارشادات مراجع عظام تقلید بتوانیم شیوه زندگی نادرست مردم که ریشه بیماری های غیرواگیر است را تغییر دهیم.

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ١٨ بهمن ١٣٩٧ - ١١:١٥ / شماره خبر: ١٨٦٨٣٩ / تعداد نمايش: 374

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج